Автоаналізатори

Автоаналізатор

Автоаналіза́тори (від авто... і аналізатор) — багатозначний термін:

1) У медичній діагностиці — технічні пристрої, призначені для автоматизації лабораторних досліджень біологічних проб задля діагностики стану організму, у якого взято проби. Автоаналізатори виводять одержану інформацію у порівнянні з нормативними величинами. Використання автоаналізаторів дає змогу істотно підвищити точність дослідження, зменшити обсяги проб, значно збільшити продуктивність праці дослідників, забезпечити впровадження методів автоматичних досліджень у практику диспансеризації населення. Розрізняють біохімічні та морфологічні автоаналізатори.

  • Біохімічні автоаналізатори визначають хімічний склад проб (крові, сечі, лімфи тощо).
  • Морфологічні автоаналізатори досліджують проби як суспензії та визначають параметри частинок, що містяться в них.

2) У сільському господарстві автоаналізатори, зазвичай, використовують для визначення рівня нітрат- і нітрит-аніонів та катіонів амонію в рослинах і харчових продуктах з метою захисту споживачів сільськогосподарської продукції.

3) У екології автоаналізатори використовують під час аналізування повітря, води, стічних вод, ґрунту для визначення якості довкілля за параметрами: уміст розчиненого у воді кисню, кислотність, каламутність і температура води, уміст хлоридів і важких металів у ґрунті, наявність оксидів вуглецю та сірки в повітрі тощо.

4) У автомобільному транспорті та автосервісі автоаналізатори використовують для експрес-аналізу вихлопних газів автомобіля з метою оптимізації роботи двигуна та зменшення шкідливого впливу на довкілля.

5) У системі охорони правопорядку автоаналізатори використовують для визначення вмісту алкоголю в повітрі, яке видихає водій автотранспортного засобу. Для отримання інформації в автоаналізаторах використовують давачі, принцип дії яких ґрунтується на вимірюванні змін механічних, електричних, оптичних, хімічних параметрів складників під впливом визначених характеристик досліджуваних проб. Одержана інформація виводиться в зручній для користувача формі.

Література

  1. Кондуктометрические счетчики частиц и их применение в медицине. Москва : Медицина, 1972. 263 с.
  2. Карпов Ю. А., Савостин А. П. Методы пробоотбора и пробоподготовки. Москва : БИНОМ, 2003. 250 с.
  3. Логинов Ю. М., Стрельцов А. Н. Автоматизация аналитических работ и приборное обеспечение мониторинга плодородия почв и качества продукции растениеводства. Москва : Агробизнесцентр, 2010. 323 с.

Автор ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Автоаналізатори // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Автоаналізатори (дата звернення: 29.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
14.12.2017

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶