Автосупровід цілі

Автосупро́від цілі — режим роботи зенітних, авіаційних та інших систем і комплексів, під контролем та із виключенням безпосередньої участі людини-оператора.

Принцип роботи: забезпечується зміна орієнтації осі або напряму руху деяких елементів комплексу слідом за змінами траєкторії і швидкості руху цілі, при цьому обчислюються поточні координати і кути упередження. Елементи бойових комплексів, що працюють в режимі автосупроводу цілі: антени наземних і бортових локаторів; пускові установки артилерійського знаряддя; керовані снаряди; ракети; торпеди та ін. Автосупровід цілі ґрунтується на принципах (радіолокації, фотооптичному, інфрачервоному, квантооптичному, акустичному, магнітному) випромінювання і прийому сигналів, що обробляються електронно-обчислювальним пристроєм за заданою програмою. Автосупроводу цілі передують «виявлення» і «захоплення» цілі. Кінцеве завдання автосупроводу цілі – надійне ураження цілі за рахунок підвищення імовірності влучання в ціль (при застосуванні снарядів ударної дії) або імовірності накриття цілі зоною ураження (при застосуванні снарядів дистанційної дії). Природні або штучні перешкоди можуть викликати необхідність переходу з режиму автосупроводу цілі (дозволяє контролювати положення обраної цілі) на ручний супровід, що призводить до зниження стійкості супроводу і надійності ураження цілі.

Література

Вагущенко Л. Л., Кошовий А. А. Автоматизовані комплекси судноводіння. Київ : Видавництво «КВІЦ», 2000. 292 с.

Автор ВУЕ

С. Ю. Гогонянц


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Гогонянц С. Ю. Автосупровід цілі // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Автосупровід цілі (дата звернення: 5.05.2024).

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶