Автохтони у біології

Автохто́ни у біології (від грец. αύτόχϑων — місцевий, корінний), аборигени — споконвічні, корінні мешканці певної місцевості; види, роди, родини, що виникли, еволюціонували й досі поширені в межах певної території (акваторії), або населяють її настільки давно, що вже неможливо впевнено визначити місце походження цих видів. Автохтонні таксони формують регіональні особливості фауни і флори. Типовими автохтонами Австралії є качконіс та евкаліпт; Південної Америки — комахоїди, лінивці, дика картопля і томати; помірної зони Євразії — бурий ведмідь, лось європейський і модрини. Поняття «автохтони» також застосовують щодо порід або сортів, виведених людиною в певній місцевості. До автохтонних порід, зокрема, належить сіра українська худоба — порода м’ясна-молочного та робочого призначення.

Див. також


Автор ВУЕ

С. В. Межжерін


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Межжерін С. В. Автохтони у біології // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Автохтони у біології (дата звернення: 10.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
10.01.2018

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶