Агранулоцити

Агранулоцити.jpg

Агранулоци́ти, незернисті лейкоцити — одна з форм білих кров’яних клітин тварин і людини. Не містять у цитоплазмі зерен (гранул) і мають несегментоване ядро. В агранулоцитів нижча спеціалізація, ніж у зернистих лейкоцитах. Для них характерна здатність виходити за межі кров’яного русла і проникати в сполучну тканину. У переважної більшості безхребетних тварин є агранулоцити лише одного виду, у хребетних тварин і людини — два типи агранулоцитів: лімфоцити і моноцити. Лімфоцити складають основу гуморального імунітету. Лімфоцити людини утворюються у вилочковій залозі (тимусі), лімфатичних вузлах, лімфоїдній тканині, кістковому мозку, селезінці. Моноцити людини утворюються в кістковому мозку. У людини лімфоцити поділяють на В-лімфоцити, які визначають антигени і виробляють антитіла; Т-лімфоцити (їх поділяють на Т-кілери, Т-хелпери і Т-супресори) і NK-лімфоцити, які контролюють якість клітин організму. Моноцити, або мононуклеарні фагоцити, із часом перетворюються в макрофаги, що беруть участь як у клітинному імунітеті (знищують віруси і бактерії), так і в гуморальному (сигналізують лімфоцитам про появу в організмі чужорідного агенту). Моноцити перетворюються на макрофаги після того, як вони мігрують з кровотоку в тканини.

Література

  1. Maton D., Hopkins J., McLaughlin Ch. W., John­son S., Warner M. Q., LaHart D., and Wright J. D., Deep V. Kulkarni. Human Biology and Health. Englewood Cliffs, New Jersey : Prentice Hall, 1997.
  2. Orkin Stuart H., Zon, Leonard I. Hematopoiesis: an evolving paradigm for stem cell biology // Cell. 2008. Vol. 132. Iss. 4. Р. 631–644.

Автор

Я. О. Межжеріна


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Межжеріна Я. О. Агранулоцити // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Агранулоцити (дата звернення: 7.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
20.03.2019

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶