Аграрний союз України

Аграрний союз України (АСУ)

Емблема
Logo xs.png
Тип громадська організація
Рік створення 1971
Штаб-квартира Київ
Очільник Новіков Г. В.
Мета діяльності сприяння сільськогосподарським підприємствам у нарощуванні обсягів виробництва, поліпшенні якості, збуту продукції та підвищенні ефективності господарювання, а також задоволення всіляких інтересів та потреб громадян України, які проживають у сільській місцевості, з метою поліпшення їх добробуту, умов життя та праці
Цільова аудиторія громадяни, які проживають у сільській місцевості
Веб-сайт http://www.auu.org.ua

Агра́рний сою́з Украї́ни — Всеукраїнська громадська спілка; добровільне об’єднання громадян, створене за ініціативи лідерів аграрного руху та сільського населення для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших інтересів фізичних осіб-підприємців та підприємств, сферою діяльності яких є галузь сільського господарства, а також громадян України, які проживають і працюють у сільській місцевості. 20.12.1971 створено Раду колгоспів УРСР; 16.12.1992 реформовано у Всеукраїнську Раду колективних сільськогосподарських підприємств; із 2001 — Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств (ВССП); 30.10.2009 перейменовано на Аграрний союз України.

Мета

Метою діяльності Аграрного союзу України є сприяння сільськогосподарським підприємствам у нарощуванні обсягів виробництва, поліпшенні якості, збуту продукції та підвищенні ефективності господарювання, а також задоволення всіляких інтересів та потреб громадян України, які проживають у сільській місцевості, з метою поліпшення їх добробуту, умов життя та праці.

Основні завдання

Основними завданнями Аграрного союзу України є: участь у створенні умов для задоволення та захисту законних прав та інших інтересів членів спілки й інших осіб; безоплатне представництво членів спілки в органах державної влади, громадських чи комерційних організаціях, судах; створення умов для задоволення соціальних потреб селян, зайнятих у секторі сільського господарства; координація зусиль та конструктивна взаємодія з органами державної влади та місцевого самоврядування; створення нових методів, прийомів і форм самоорганізації учасників спілки; участь у підготовці та внесенні на розгляд відповідних державних органів програм і проектів у сфері реформування сільськогосподарського та аграрно-промислового комплексу (АПК) України; стимулювання розвитку й організація наукових і проектних досліджень, методична та консультаційна підтримка нових напрямків розвитку аграрного сектору; співпраця з міжнародними організаціями та благодійними фондами для реалізації проектів у сфері АПК та соціального розвитку села.

Члени Аграрного союзу

Серед членів Аграрного союзу України відомі аграрники, вчені, представники бізнесових структур і підприємств. Аграрний союз України об’єднав майже 4 тис. підприємств, що обробляють 12 млн га землі; має свої представництва в кожному районі й області України. Найменше підприємство, що входить до складу Аграрного союзу України, налічує 27 га, а найбільше — 25 тис. га. 96 % підприємств-членів мають у користуванні від 500 до 1 тис. га. Аграрний союз України та його регіональні структури беруть активну участь у законотворчій роботі, розробці та реалізації державних програм. Вони також спрямовують свої зусилля на ефективне використання земельного та ресурсного потенціалу, дбають про створення продовольчої безпеки держави, підвищення життєвого рівня людей.

Голови Аграрного союзу України — О. Г. Боровик (1992–2010), Г. В. Новіков (з 2010).

Література

  1. Статут громадської спілки «Аграрний союз України». Київ, 2015. 19 с. URL: http://www.auu.org.ua/media/publications/102/files/STATUT2015_2016_06_03_11_18_28_339523.pdf
  2. Історична довідка // Аграрний союз України. URL: http://www.auu.org.ua/uk/publications/web/18/

Автор ВУЕ

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶