Аеропорт

Міжнародний аеропорт Бориспіль

Аеропо́рт (від аеро… і порт) — комплекс споруд, призначений для прийому, відправлення, базування повітряних суден та обслуговування повітряних перевезень.

Має аеродром, аеровокзальний комплекс, вантажний комплекс та інші наземні споруди, необхідне обладнання тощо. В аеровокзальному комплексі (пасажирському терміналі) базується більшість служб, які обслуговують пасажирів під час вильоту (від моменту входу на територію аеропорту) і прильоту (від моменту подачі трапа до літака до моменту покидання аеропорту): представництва авіакомпаній; служби організації пасажирських перевезень; служби безпеки; багажні служби; служби прикордонного, імміграційного і митного контролю; організації та підприємства, що забезпечують відпочинок, харчування, дозвілля пасажирів (ресторани й кафе, точки торгівлі періодикою та сувенірами, магазини тощо). Вантажний комплекс приймає до відправки, оформляє, обробляє, завантажує на борт повітряних суден вантаж і пошту.

Аеропорт.jpg

Оснащується критим опалюваним (за потреби) складом, засобами доставки і механізованого завантаження-розвантаження, засобами обробки вантажу. Міжнародний аеропорт відкритий для прийому і відправлення повітряних суден, що виконують міжнародні повітряні перевезення; у ньому здійснюється прикордонний та митний контроль. Клас аеропорту визначається річним обсягом пасажирських перевезень (пасажирообігом), тобто сумарною кількістю всіх пасажирів (що прилітають і відлітають), включно з транзитними пасажирами (з пересадкою з одного повітряного судна в інше).

Аеропорти з річним обсягом перевезень понад 10 млн осіб відносяться до позакласних, а з обсягом менше 100 тис. осіб. — до некласифікованих. Одним з найперших аеропортів світу вважається Кенігсберзький аеропорт Девау в Східній Пруссії (тепер м. Калінінград, РФ), що відкрився 1919. Країни з найбільшою кількістю аеропортів (2008): США — 14951, Бразилія — 4176, Мексика — 1848.

Література

  1. Ашфорд Н., Файт П. Проектирование аэропортов. Москва, 1988.
  2. Ашфорд Н. и др. Функционирование аэропорта. Москва, 1990.
  3. Калабеков И. Г. Российские реформы в цифрах и фактах. Москва, 2010.

Автор ВУЕ

А. С. Івченко


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Івченко А. С. Аеропорт // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аеропорт (дата звернення: 2.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
14.12.2017

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶