Академкнига

Академкни́га — багатозначний термін:

1) Корпорація «Академкнига» НАН України — книготорговельне об’єднання, створене в листопаді 2005 (Постанова Президії НАН України № 236 від 11.11.2005).

Структура

Корпорація «Академкнига» НАН України має 3 основні підрозділи:

1) підприємство-книгарня видавництва «Наукова думка» (м. Київ, вул. Терещенківська, 3);

2) магазин «Академкнига» № 7 (м. Київ, вул. Стрiтенська, 17)»;

3) фірмовий магазин «Академкнига» (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 42).

В їхньому асортименті — книги з філософії, соціології, історії, філології, інформатики, математики, фізики, географії, астрономії, біології та інших наук від видавництв «Наукова думка», «Знання», «Вища школа», «Основи», «Академія», Видавничого дому «Києво-Могилянська академія» та ін.

Підрозділи Корпорації «Академкнига» НАН України беруть участь у наукових, науково-практичних конференціях, інших академічних заходах, рекламуючи та розповсюджуючи книжкову продукцію. Також є учасниками міжнародних виставкових заходів.

У магазинах об’єднання організовано стаціонарні Виставки сучасної української книги, де презентовано наукові видання, випущені установами НАН України, можна отримати інформацію про книжкові новинки, плани академічних видавництв, а також довідково-інформаційні матеріали про авторів та видавництва.

Напрями діяльності

Мета Корпорації «Академкнига» НАН України — сприяти розвитку ринку академічної книги в Україні, забезпечувати ефективне розповсюдження наукової та довідкової літератури.

Основні функції:

  • управлінсько-представницька;
  • торгово-оперативна;
  • рекламно-пропагандистська;
  • забезпечення матеріально-технічного постачання.

2) Найстаріша в СРСР та в Україні книготорговельна організація, що спеціалізувалася на академічній літературі. Діяла від 1938 до початку 1990-х. Мала відділення у великих містах СРСР: Алма-Ата, Баку, Владивосток, Іркутськ, Київ, Кишинів, Красноярськ, Куйбишев, Ленінград, Мінськ, Москва, Новосибірськ, Пущино, Свердловськ, Томськ, Ташкент, Уфа, Харків.

02.10.1930 у видавництві Академії наук СРСР створено сектор розповсюдження продукції. У 1938 його реорганізовано в Контору з поширення видань АН СРСР — «Академкнига», підпорядковану видавництву «Наука».

Література

  1. Книга и книжное дело в Украинской ССР : сб. док. и материалов 1941-1984 (сост.: Л. И. Гольденберг и др.). Київ, 1986.
  2. Зелінська Н. В. Наукове книговидання в Україні: історія та сучасний стан: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. Львів, 2002.
  3. Тимошик М. С. Історія видавничої справи: підруч. 2-е вид., випр. Київ, 2007.

Автор ВУЕ

Т. С. Крайнікова


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Крайнікова Т. С. Академкнига // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Академкнига (дата звернення: 2.05.2024).

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶