Амплітрон

Амплітрон
Амплітрон
Амплiтрон. рис.2 схема.jpg

Амплітро́н (англ. amplitron, від лат. amplificare — збільшувати, підсилювати, зміцнювати та елек(трон) — підсилювальний магнетронний прилад зворотної хвилі. Винайдено 1949 інженером В. Брауном (1916–1999, США), який дав йому ще іншу назву — платинотрон. Принципова відмінність амплітрона від магнетрона полягає в заміні замкненої резонаторної уповільнювальної системи розімкненою, у якій спеціально передбачено розрив у короткому секторі між входом та виходом і зменшено взаємозв’язок окремих ланок електродинамічної системи. Кількість ланок в амплітроні, на відміну від магнетрона, непарна. Це попереджує його самозбудження, проте заважає створенню неглибокого позитивного зворотного зв’язку, що підвищує коефіцієнт підсилення амплітрона до 10–15 дБ у смузі частот до 10 % за імпульсної вихідної потужності до 10 МВт з коефіцієнтом корисної дії 70–90 %. Амплітрони з ділянкою дрейфу мають підвищений до 20 дБ коефіцієнт підсилення.

Перевагами амплітрона порівняно з іншими магнетронними приладами є довговічність і надійність, малі габарити та маса; недоліками — високий рівень паразитних коливань та відносно низький коефіцієнт підсилення.

Застосовується в навігаційних та радіолокаційних пристроях і системах, телеметрії, системах зв’язку.

Література

  1. Радіотехніка: Енциклопедичний навчальний довідник / За ред. Ю. Л. Мазора, Є. А. Мачуського, В. І. Правди. Київ : Вища школа, 1999. 838 с.
  2. Сенько В. І. та ін. Електроніка і мікросхемотехніка. Київ : Каравелла, 2013. 640 с.
  3. Москатов Е. А. Электронная техника. Москва : КноРус, 2017. 199 с.

Автор ВУЕ

Є. А. Мачуський

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Мачуський Є. А. Амплітрон // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Амплітрон (дата звернення: 4.05.2024).


Оприлюднено


Оприлюднено:
02.07.2019

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶