Апімондія

Емблема

Апімо́ндія (від лат. apis — бджола і франц. mondе — світ, планета), Міжнародна федерація бджільницьких об’єднань (англ. International Federation of Beekeepers’ Associations) — неурядова громадська організація, що сприяє науковому, технічному, екологічному, соціальному та економічному розвитку бджільництва у світі та співпраці асоціацій пасічників, наукових установ і бджолярів.

Історична довідка

Апімондія має на меті втілювати наукові розробки й ініціативи з удосконалення практики бджільництва. Штаб-квартира Апімондії — у м. Римі. Організація видає англійською мовою журнал «Апіакта» («Apiacta»). Емблема — стилізована Земна куля з бджолиною маткою у центрі та написом «Апімондія» у верхній частині.

Апімондія виникла на потребу просування та взаємного обміну знаннями у галузі бджільництва на міжнародному рівні. 1893 створено Міжнародний комітет бджолярських конгресів, яким у 1897 організований перший Міжнародний конгрес бджільництва в м. [[Брюссель|Брюсселі]. Водночас проведено Міжнародну виставку бджільництва в м. Тервюрені (Бельгія), на якій учасники з 10-ти країн Європи представили власні продукти і вироби для бджільництва. Конгреси Апімондії проводяться кожні 2 роки і сприяють обміну інформацією, передовим досвідом та досягненнями між науковцями, бджолярами, продавцями виробничого обладнання та представниками державних установ різних країн світу. Одночасно проводять ярмарки бджільництва, організовують навчальні та культурні заходи. 29.09–04.10.2013 у м. Києві відбувся 43-й Міжнародний конгрес Апімондії, в якому взяли участь більше 8 тис. делегатів із понад 100 країн. 46-й Міжнародний конгрес проведено 2019 у м. Монреалі.

Структура

Станом на 2020 членами Апімондії є бджільницькі об’єднання з понад 115 країн світу. Апімондія має 7 наукових та 5 регіональних комісій. Наукові комісії (апітерапії, біології бджіл, бджільництва, розвитку сільського господарства засобами бджільництва, технології та якості бджільництва, здоров’я бджіл, запилення та медононих рослин) вивчають питання, що стосуються відповідних напрямів, готують сесії конгресів Апімондії, відповідають за науковий зміст журналу «Апіакта». Регіональні комісії (Африки, Америки, Азії, Європи, Океанії) забезпечують співпрацю між регіональними об’єднаннями бджільництва відповідного континенту.

Напрями діяльності

Основною метою регіональної комісії є політична актуалізація питань бджільництва у певній країні, на континенті та в ООН. Регіональні комісії ініціюють політичні рішення, здійснюють зв’язок між недержавними громадськими організаціями.

Апімондія розвиває партнерські стосунки з міжнародною організацією під патронатом ООН — Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) та організаціями при ООН: Програмою розвитку ООН та Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО). У партнерстві з різними міжнародними організаціями Апімондія розв’язує термінові та віддалені проблеми бджільництва.

Література

  1. Jones R. Present Day Beekeeping in the Ukraine // Bee World. 2013. № 90 (2). Р. 49–50.

Автор ВУЕ

Редакція ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Апімондія // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Апімондія (дата звернення: 27.04.2024).

[[Категорія:Цивілізація]


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
02.07.2020

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶