Асинхронний режим передачі даних

Асинхро́нний режи́м переда́чі да́них, АРПД (англ. Asynchronous Transfer Mode, ATM) — стандартизована технологія передачі цифрових даних, призначена для комутації пакетів фіксованої довжини.

АРПД використовують в телекомунікаційних системах. На відміну від синхронного режиму передачі, дані передають у довільний момент часу, а не періодично. Як правило, АРПД використовують для каналів зв’язку з низькою швидкістю передачі даних (наприклад, через телефонні лінії). Ця телекомунікаційна технологія виникла 1970-х, а комерційний розвиток здобула на початку 1990-х. Основні переваги — низька вартість обладнання та легкість побудови системи передавання.

В АРПД повідомлення, що передається від одного пристрою до іншого, представлено за допомогою послідовності бітів. Кожна послідовність відокремлюється від інших за допомогою стартового і стопового бітів. Початок передачі визначає стартовий біт, а кінець — стоповий. Передача такої службової інформації зменшує пропускну спроможність системи, але завдяки використанню стартових та стопових бітів будь-який пристрій здатен автоматично визначити момент передачі. Завдяки цьому керування процесом передачі потоку даних не потребує додаткових синхронізуючих сигналів.

В АРПД пристрої передавання та прийому працюють незалежно один від одного. Комутовані мережі, які використовують АРПД, забезпечують гарантовану якість сервісу, що є принциповим для передачі відео- або аудіоінформації, де втрата пакетів може призвести до порушення інформації.

Література

ISO/IEC 13247:1997(en) Information technology — Telecommunications and information exchange between systems — Broadband Private Integrated Services Network — Inter-exchange signalling protocol — Basic call/connection control.

Автор ВУЕ

Ю. В. Рогушина


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
06.28.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶