Аутосеротерапія

Аутосеротерапі́я (від ауто… і серотерапія) — метод неспецифічної імунотерапії, заснований на парентеральному (тобто такому, що оминає шлунково-кишковий тракт) введенні хворому сироваткових препаратів його крові, які містять антитіла до збудників захворювань або їхніх токсинів. За добу до процедури у хворого натщесерце беруть 25–30 мл крові в стерильну пробірку, яку ставлять на 15–20 хвилин у термостат за температури 37 °С, потім накривають стерильною марлею і залишають в холодильнику на добу. За добу стерильним шприцом набирають сироватку, що утворилася, і вводять її пацієнту внутрішньовенно. Процедуру повторюють 1–2 рази на тиждень, усього на курс — 5–6 процедур.

Література

  1. Минина Е. С. Внутрикожная аутосеротерапия как метод иммунореабилитации детей с атопической бронхиальной астмой // Вестник Витебского государственного медицинского университета. 2015. Т. 14. № 4. С. 78–85.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Аутосеротерапія // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аутосеротерапія (дата звернення: 1.05.2024).


Оприлюднено


Оприлюднено:
18.04.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶