Блістер

Блі́стер (англ. blister — пухир, від давньофранц. blestre — пухир, шишка, з давньоскандинав. blastr — подув) — багатозначний термін.

1) Порожнистий обтічний купол (іноді з туреллю) з оптично прозорого матеріалу, встановлений на фюзеляжі літака або корпусі підводного апарата з метою забезпечення членам екіпажу огляду позакабінного простору (у військовій авіації — під час роботи з прицільною апаратурою; в цивільній — для візуального пошуку рибних косяків, веденні льодової розвідки тощо).

2) Допоміжний пакувальний засіб, що оберігає продукцію в тарі від механічних впливів. Виготовляють із термопластичних матеріалів (поліхлорвініл, полістирол, поліетилентерефталат; так зване ПЕТ-пакування). Як правило, блістер повторює об’ємну форму виробу, продукту. За допомогою термопреса з’єднується з картоном або фольгою, що містять інформацію про товар і виробника. Застосовують для упаковування фармацевтичної продукції (таблеток, ампул), дрібних комплектуючих елементів електронної техніки, товарів роздрібної торгівлі тощо.

3) Захисний кожух приладу, що виступає з корпусу транспортного засобу.

4) Блістер протиторпедний, буль — форма пасивного захисту надводних військових кораблів (поздовжня порожнина на корпусі). Встановлювали по одному на кожен борт для віддалення центру вибуху міни чи торпеди від життєво важливих частин корабля. Складалися з опуклих накладок, розташованих на рівні ватерлінії та нижче протяжністю до 2/3 довжини судна. Застосовували в конструкціях великих надводних кораблів під час Першої та Другої світових війн.

5) З а с т а р і л е   — подразнювальні лікувальні засоби, які втирали коням у сухожилля, щоб загострити запалювальний процес і пришвидшити одужання.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Блістер // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Блістер (дата звернення: 1.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
21.07.2023

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶