Бойове маневрування

Бойове́ маневрува́ння — багатозначний термін.

1) В авіації — зміна траєкторії та режиму польоту поодиноких літальних апаратів або їхніх груп у повітрі під час польоту за маршрутом, у ході бойових дій з метою зайняття положення, що забезпечує найбільш ефективне застосування зброї у повітряному бою або під час удару по наземній (морській) цілі.

Містить маневр літальних апаратів за швидкістю, напрямком і висотою. Застосовують під час побудови або зміни бойового порядку підрозділів (частин) у польоті за маршрутом, під час ухилення від вогню наземних засобів протиповітряної оборони, відбиття нападу винищувачів, у повітряному бою, під час нанесення удару по цілі, постановці радіоперешкод, ведення повітряної розвідки тощо.

2) У військово-морських силах (флоті) — переміщення поодиноких кораблів військових або їхніх груп відносно кораблів (об’єктів) противника в ході ведення морського бою, атаки, удару.

Містить:

  • зближення з противником, зайняття та утримування вигідної позиції для *застосування зброї та зниження бойової ефективності зброї противника;
  • зміну позиції з метою перенесення вогню з одного об’єкта на інший.

Може бути:

  • самостійне (коли кожен корабель атакує та наносить удар самостійно);
  • сумісне [коли кораблі діють у складі з’єднання (групи)].

На характер бойового маневрування можуть впливати навігаційно-гідрографічні та метеорологічні умови у районі бойових дій, якщо ці умови обмежують вибір напрямку пересування як своїх кораблів, так і кораблів противника.

Література

  1. Історія війн і збройних конфліктів в Україні: Енциклопедичний довідник / Ред. кол.: О. І. Гуржій (відп. ред.), А. В. Атрохов, О. М. Доценко та ін. Київ : Видавництво гуманітарної літератури, 2004. 520 с.
  2. Вудворд С. Фолклендская война / Пер. с англ. Симферополь : Доля, 2005. 416 с.

Автор ВУЕ

Ю. І. Мельничук


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Мельничук Ю. І. Бойове маневрування // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Бойове маневрування (дата звернення: 29.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
12.12.2022

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶