Брін, Сергій Михайлович

Брін Сергій.jpeg

Брін, Сергі́й Миха́йлович (англ. Brin, Sergey; 21.08.1973, м. Москва, тепер Російська Федерація) — програміст, підприємець, дослідник інтернет-технологій, один із розробників пошукової системи Гугл (Google).

Брін, Сергій Михайлович

(Brin, Sergey)

Народження 21.08.1973
Місце народження Москва
Alma mater Мерілендський університет в Коледж-Парку, Стенфордський університет
Місце діяльності США
Напрями діяльності інформаційні технології

Життєпис

Народився у сім’ї математиків. 1979 родина емігрувала до США. Відвідував школу в м. Адельфі (штат Меріленд), де навчання проводили за педагогічною методикою Монтессорі (див. Монтессорі, Марія), також отримував удома додаткову математичну освіту.

1990 вступив до Коледжу комп’ютерних, математичних і фізичних наук Мерілендського університету в Коледж-Парку, який достроково закінчив (1993) із відзнакою. Отримав ступінь бакалавра і стипендію для аспірантів Національного наукового фонду (National Science Foundation Graduate Fellowship). Того ж року вступив до Стенфордського університету.

Під час навчання займався дослідженнями у галузі інтернет-технологій, зокрема проблемою вилучення інформації з неструктурованих джерел та пошуку інформації у великих масивах даних; написав програму з оброблення комп’ютерних текстів. 1996 під час підготовки до написання докторської дисертації разом з аспірантом-математиком Л. Пейджем (1973; США) почав роботу над дослідницьким проектом «BackRub», який мав принципово удосконалити методи пошуку інформації в Інтернеті. Проект містив нову ідею щодо ранжування веб-сторінок: сторінки з найбільшою кількістю посилань з інших сторінок із високим рейтингом мають бути найбільш релевантними (див. Релевантність) у пошуковому процесі. Базові принципи пошукової системи вчені виклали у спільній роботі «Анатомія системи великомасштабного гіпертекстового інтернет-пошуку» («The Anatomy of a Large-Scale Hypertextual Web Search Engine»).

Брін і Пейдж довели спроможність своєї ідеї на університетській пошуковій машині google.stanford.edu, розробивши її механізм згідно з новими принципами, 1997 зареєстрували домен google.com. 1998 заснували компанію «Google». Пошукову машину «Google» 1998 журналом «ПіСі Меґезін» («PC Magazine»; США) включено до списку 100 кращих інтернет-сайтів і пошукових машин.

2004 журнал «Форбс» («Forbes») назвав імена засновників компанії «Google» у списку мільярдерів. За даними «Форбс», 2020 статки Бріна склали 62,1 млрд доларів США.

2015 Брін і Пейдж заснували та очолювали до 2019 холдинг «Альфабет» («Alphabet Inc.»). 2018 холдинг посів перше місце серед 500 кращих роботодавців світу.

Суспільна діяльність

Активний учасник наукових, ділових і технологічних форумів. Автор низки публікацій у провідних академічних журналах. Його компанія займається доброчинними інвестиціями: за 20 років з цією метою витрачено 20 млрд долларів США. Ці кошти вкладено в боротьбу зі старінням, у вирішення світових кліматичних та енергетичних проблем, у розвиток альтернативної енергетики для пошуку відновлюваних джерел енергії, на підтримку проекту «Вікіпедія» тощо.

Відзнаки

Премія «Підприємець року» (2003).

Премія Фонду Марконі (Колумбійський університет; 2004).

Премія «Золота пластина» (Американська академія досягнень; 2004).

Член Національної інженерної академії США (з 2009).

Література

  1. Readings in Database Systems / Ed. by J. Hellerstein, M. Stonebraker. Cambridge : MIT Press, 2005. 865 p.
  2. Great Lives from History: The 21st Century (2000–2017) : in 3 vol. Ipswich : Salem Press, 2017.
  3. Sergey Brin // American Academy of Achievement. 2021. URL: https://achievement.org/achiever/sergey-brin/#biography
  4. Sergey Brin // Bloomberg. URL: www.bloomberg.com/billionaires/profiles/sergey-brin/
  5. Sergey Brin // Forbes. URL: https://www.forbes.com/profile/sergey-brin/?sh=10c422484b43

Автор ВУЕ

К. Л. Торопчинова


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Торопчинова К. Л. Брін, Сергій Михайлович // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Брін, Сергій Михайлович (дата звернення: 6.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
20.09.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України



Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶