Буфер (інформаційні технології)

Бу́фер (англ. buffer) — пристрій або пам’ять комп’ютерної системи, призначені для накопичення, організації та тимчасового зберігання даних.

Буфери використовують переважно для компенсації різниці швидкостей оброблення та передавання даних між комп’ютерними системами та їхніми пристроями, а також у разі нестабільності комп’ютерної системи.

Наприклад, у процесі відтворення потокового відео, яке передають через інтернет, швидкість отримання даних може коливатися у широких межах, що призведе до нерівномірного відтворення. Для уникнення цього явища застосовують процес буферизації: програма–програвач резервує область в оперативній пам’яті комп’ютера (буфер) і зберігає в ній дані, отримані з мережі. Дані виходять з певним випередженням щодо поточного моменту відео, і в буфері є достатньо даних для безперервного відтворення навіть у разі короткочасного падіння швидкості їхнього отримання.

Буферами обладнані практично всі друкувальні пристрої, оскільки швидкість передачі даних від комп’ютера до пристрою значно перевищує швидкість друку. Комп’ютер надсилає дані принтера на високій швидкості, після чого ресурси комп’ютера можуть бути використані для інших завдань у той час, коли принтер здійснює друк даних із буфера.

Буфери також використовують для обміну даними між програмами, що виконуються одночасно.

Література

  1. Graf Rudolf F. Modem Dictionary of Electronics. 7th ed., revised and updated. Boston; Oxford; Auckland : Newness, 1999. 869 p.
  2. Butterfield A., Szymanski J. A Dictionary of Electronics and Electrical Engineering. 5th ed. Oxford : Oxford University Press, 2018. 720 p.
  3. Буйницька О. Інформаційні технології та технічні засоби навчання. Київ : Центр навчальної літератури, 2019. 240 с.

Автор ВУЕ

О. В. Арістов


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Арістов О. В. Буфер (інформаційні технології) // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Буфер (інформаційні технології) (дата звернення: 6.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
24.12.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶