Ремонт (будівництво)

Ремо́нт (фр. remonte від remonter — переробити, зібрати наново) — сукупність робіт з підтримання належного технічного стану будинку (споруди) без зміни його тримальних конструкцій і зовнішнього об’єму.

Ремонт фасадів церкви Санта Марія делла Грація у м. Мілані

Ремонт, що виконується періодично, є необхідною умовою запобігання фізичній амортизації будівель і споруд, продовження часу їхнього функціонування.

За характером і обсягом оновлення окремих елементів конструкцій розрізняють ремонти: поточний (експлуатаційний), середній і капітальний.

Капітальний ремонт — сукупність робіт на об’єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення. Ці роботи передбачають втручання у тримальні та огороджувальні конструкції при заміні або відновленні їх і/або інженерних систем і обладнання у зв’язку з їхньою фізичною зношеністю та руйнуванням. Виконання цих заходів спричиняє поліпшення експлуатаційних показників будинку (споруди). Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому або його частин (за умови їхньої автономності).

У сфері охорони культурної спадщини ремонт — сукупність проєктних, вишукувальних і виробничих робіт, спрямованих на покращення технічного стану та підтримання в експлуатаційному стані об’єкта культурної спадщини без зміни властивостей, які є предметом охорони об’єкта культурної спадщини. З огляду на це вживають термін «реставраційний ремонт».

Для виконання ремонту розробляють проєктно-кошторисну документацію меншого обсягу, ніж для об’єктів нового будівництва. При виконанні ремонту застосовують риштування, під’йомні та інші механізми, матеріали й технології, властиві будівництву.

Джерела

  1. ДБН А.2.2-3-2014 Склад та зміст проектної документації на будівництво. URL: https://dbn.co.ua/load/normativy/dbn/dbn_a_2_2_3_2014/1-1-0-1168.
  2. Закон України «Про охорону культурної спадщини». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1805-14.

Література

  1. Архітектура: короткий словник-довідник. Київ : Будівельник, 1995. С. 253.
  2. Безродний П. Архітектурні терміни. Київ : Вища школа, 2008. С. 187.

Автор ВУЕ

В. В. Вечерський


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Ремонт (будівництво) // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Ремонт (будівництво) (дата звернення: 14.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
27.10.2022

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶