FREEARTICLES

Ассоллан, Жан-Батист-Альфред

Alfred Assollant.jpg

Ассолла́н, Жан-Бати́ст-Альфре́д [Ассолан; франц. Assollant (Assolant), Jean Baptiste Alfred; 20.03.1827, м. Обюссон, тепер регіон Нова Аквітанія, Франція — 03.03.1886, м. Париж, Франція] — письменник. Писав французькою мовою.

Життєпис

Закінчив 1850 Вищу нормальну школу у м. Парижі, здобув ступінь ліценціата літератури. По закінченні викладав історію у ліцеях. Через республіканські переконання після державного перевороту 1851 залишив викладацьку діяльність і вирушив до Сполучених Штатів Америки «на пошуки свободи». Після цієї мандрівки, що тривала три місяці, написав оповідання, які публікувались у пресі, а 1858 вийшли окремою книжкою під назвою «Сцени життя у Сполучених Штатах» («Scènes de la vie des États-Unis»). Відтоді розпочалася його кар’єра хронікера і романіста.

Друкувався у численних журналах, публікував статті й памфлети. Його газета «Кур’єр дю Діманш» («Courrier du Dimanche») 1864 була закрита на два місяці через критику імперії Наполеона ІІІ Бонапарта. Публікувався згодом у виданнях, близьких до прихильників Паризької комуни. Двічі зазнав поразки на виборах до Національних зборів, а 1878 його кандидатуру було відхилено на виборах до Французької академії.

Творчість

Писав історичні праці: «1812. Російська кампанія» («1812. Campagne de Russie»; 1886) та ін.; політичні твори, зокрема під псевдонімом Альцест, спрямовані проти Наполеона ІІІ, Німеччини [«Тривога в Європі» («Branle-bas européen»; 1861) та ін.], пригодницькі романи [«Чудові, але й справжні пригоди капітана Коркорана» («Aventures merveilleuses mais authentiques du capitaine Corcoran», 1867; «Шукач пригод» («L’Aventurier», т. 1, 1868, т. 2, 1875), «Франсуа Бюшамор» («François Buchamor»), 1874 та ін.].

Серед усіх численних творів досі популярністю користується лише роман про пригоди капітана Коркорана та його тигриці Луїзон в Індії. Ці пригоди розповідаються насмішкуватим «паризьким» тоном, характерним для французьких пригодницьких романів, що з’явився у творах А. Дюма-батька й згодом поширився на твори Л. Буссенара, Г. Леру та інші. Книга багаторазово перевидавалася, була популярною до Другої світової війни, згадувалась у творах Ж. П. Сартра і А. Грамші. 2016 вона перекладена англійською в Індії.

Цитата

«Не забуваймо цього ніколи: без свободи усі дари небес лишаються марними.[…] Те, що є самим життям і славою нації, — це свобода думати і писати, підкорятися лише закону, не боятися або не лестити нікому» «Ne l’oublions jamais : sans la liberté, tous les dons du ciel demeurent stériles. […] Ce qui est la vie même et la gloire de la nation, c’est la liberté de penser et d’ecrire, de n’obeir qu’à la loi, de ne craindre ou ne flatter personne » (Ассоллан А. «Тим, хто ще думає». Цит. за кн.: Assollant A. A ceux qui pensent encore. Paris : Dentu, 1861. P. 30).

Твори

  1. L’aventurier. Un amour républicaine : et 2 t. Paris : Dentu, 1868.
  2. La Bataille de Laon. Paris : Plon, 1881. 283 p.
  3. Récits de la vieille France. François Buchamor. Paris : Delagrave, 1886. 456 p.
  4. Chiffon. Paris : Dentu, 1888. 294 p.
  5. Le Chasse aux lions . Paris : Delagrave, 1892. 107 p.
  6. Capitaine Corcoran. Paris : Rocher , 2006. 521 p.
  7. Р о с. п е р е к л. — Приключения капитана Коркорана. Москва : Вече, 2008. 320 с.
  8. Гвардеец её высочества. Москва : АрхивКонсалт ; Гелеос, 2012. 320 с.

Література

  1. Brown P. A Critical History of French Children’s Literature : in 2 vol. New York; London : Routledge, 2007.

Автор ВУЕ

С. В. Глухова


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
23.01.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶