Hachette Livre

Логотип видавництва


Hachette Livre (Ашетт Лівр) «Hachette Livre»

Тип видавнича група
Рік створення 1826
Профіль діяльності навчальна, довідкова, науково-популярна, суспільно-політична література, література для дітей, книги з проведення дозвілля, графічні романи, газетно-журнальна продукція та ін.
Цільова аудиторія масовий читач та спеціалізовані аудиторії
Веб-сайт https://www.hachette.com


«Hachette Livre» — французька видавнича група, один із найбільших видавничих конгломератів світу. Має підрозділи в різних країнах: Франції, Великобританії, Іспанії, Італії, США, Японії. Створена в 1826 Луї Ашеттом.

Історична довідка

У 1826 Л. Ашетт отримав патент книготорговця і видавця. Він придбав невелику книгарню та розпочав видавничу діяльність. Перші видання мали переважно просвітницький характер. Л. Ашетт став першим гуртовим постачальником підручників для молодшої школи.

Л. Ашетт дбав про розширення видавництва; ще за його життя воно стало універсальним. 1846 — створено акціонерне товариство L. Hachette et Compagnie.

З 1850 видавництво отримало ексклюзивне право спочатку на продаж газет, згодом також іншого асортименту видавничої продукції на Східній залізниці. Книжки і журнали L. Hachette et Compagnie зʼявилися на залізничних вокзалах Франції. Зокрема, комерційний успіх здобула «Бібліотека французьких залізних доріг» (Bibliothèque des chemins de FER з 1853) — близько 800 томів, що були розділені на 7 серій: французька та іноземна література, дитяча література, путівники та оповідання про подорожі, книжки про сільське господарство та промисловість та ін.

У 1900 перші магазини «Hachette» відкрито на станціях паризького метро.

1897 — для розповсюдження видавничої продукції на національному та міжнародному ринках створено підрозділ Messageries Hachette.

1905 — придбано 100 % акцій гуртово-роздрібного книготорговельного підприємства AGLP, що дало змогу Hachette вийти на ринки Південної Америки та європейських країн.

З 1954 «Hachette» активно поглинало суб’єкти книговидання у Франції та світі: «Grasset» (1954), «Fayard» (1958), «Stock» (1961), «JC Lattes» (1980), «Salvat» (1988), «Calmann-Levy» (1993), «Hatier» (1996), «Orion» (1998), «Larousse» (2003), «Headline publishing group» (2004), «Warner books» (2006), «Pika Edition» (2007), «Les editions», «Albert Rene» (2011). Створено підрозділи «Hachette» в інших країнах.

1977 — перепрофілювання акціонерного товариства L. Hachette et Compagnie у міжнародну групу Hachette SA. centr

1980 — злиття Hachette SA з компанією Matra Group. Упродовж 1990-х тривало об’єднання з медіахолдингом Lagardere Groupe. У 1992 видавничі активи Hachette SA були згруповані у дочірню компанію з назвою «Hachette Livre».

З початку 1990-х розпочалося освоєння сектору мультимедіа. Опубліковано мультимедійну енциклопедію «Axis» (1993).

У 1998 започатковано напрям розвитку Hachette Multimédia.

Спеціалізація

«Hachette Livre» — універсальна за асортиментом видавнича група. У 2016 опубліковано понад 7800 од. видань.

Важливі напрями діяльності «Hachette Livre»:

• навчальна, довідково-енциклопедична література — «Larousse», «Louis Hachette», «Hachette Éducation», «Hatier», ««Hachette Livre» International»;

• туристична література — «Hachette Tourisme»;

• публіцистична / суспільно-політична / науково-популярна література — «Calmann Levy», «Fayard», «Grasset, Kero», «Le Livre de Poche»;

• дитяча література — «Hachette Jeunesse», «Hachette Jeunesse», «Collection Disney»;

• книги з проведення дозвілля — «Hachette Pratique»;

• графічні романи — «Éditions Albert-René»;

• газетно-журнальна продукція — «Hachette Filipacchi Médias»;

• колекційні серії патворків — «Hachette Partworks LTD».

Структура

«Hachette Livre» має розгалужену структуру, з численними дочірніми компаніями та імпринтами.

Видавничі підрозділи:

• «Hachette Livre» in France об’єднує 34 видавництва: «Grasset», «Fayard», «Hachette», «Dunod», «Larousse», «Hachette Jeunesse», «Hachette Jeunesse collection Disney», «Hachette Livre International», «Calman Levy», «Kero», «Audiolib» (повний перелік: https://www.hachette.com/en/a-threefold-business/publishing/hachette-livre-france);

• Hachette UK об’єднує 12 видавництв: «Headline», «Quercus», «Hodder & Stoughton», Little», «Brown book group», «Hachette Australia» (повний перелік: https://www.hachette.com/en/a-threefold-business/publishing/hachette-uk);

• Hachette Book Group об’єднує 8 видавництв: «Hachette Audio», «Hachette Nashville», «Hachette Books», «Grand Central Publishing», «Orbit» (повний перелік: https://www.hachette.com/en/a-threefold-business/publishing/usa-canada);

• Hachette España об’єднує 21 видавництво: «Anaya», «Barcanova», «Vox» (повний перелік: https://www.hachette.com/en/a-threefold-business/publishing/hachette-espana).

Дистрибуційні підрозділи:

• Франція, Бельгія, Швейцарія, Канада («Hachette Livre Distribution», «Delibel», «Hachette Canada», «DiffuLivre»);

• Великобританія, Австралія, Нова Зеландія (LBS, «Bookpoint», «Alliance Distribution Services»);

• США («Hachette Book Group»);

• Іспанія («Grupo Anaya’s distribution»).

Напрями розвитку

Стратегічно важливими для «Hachette Livre» є ринки Франції, США, Великобританії, Іспанії; водночас відбувається розширення географії: Китай, Ліван, Індія, Ірландія, Австралія та інші країни.

У 2016 присутність на міжнародних ринках «Hachette Livre» була такою:

• Франція — 34 %;

• США — 25 %;

• Велика Британія — 23 %;

• Іспанія — 7 %;

• інші країни — 11 % (за даними сайту https://www.hachette.com).

Утвердження на міжнародних ринках «Hachette Livre» реалізує за двома моделями: через заснування власних структур (чи поглинання видавництв) або через придбання акцій національних гравців з метою освоєння нових ринків у країнах з високим потенціалом. «Hachette Livre» володіє часткою у видавництвах «Azbooka-Atticus» (Росія), «Nei-Ceda», «Hachette Antoine» (Бейрут-Ліван), «Hachette-Phoenix» (Китай) та ін.).

З 2006 «Hachette Livre» провадить активну політику оцифровування свого видавничого портфелю. Має угоду про співрацю з Google Books. Видання «Hachette Livre» доступні на всіх платформах з продажу електронних книг як на національному, так і на міжнародному ринках.

«Hachette Book Group» на міжнародних ринках представляє оцифровані видання в різному обсязі: у США — понад 18 тис. найменувань, Великобританії — 35 тис., Франції — понад 28 тис., Іспанії — 3 тис. (дані за 2016).

Література

  1. Bibliothèque des chemins de fer. URL: https://fr.wikisource.org/wiki/Biblioth%C3%A8que_des_chemins_de_fer (дата звернення: 14.12.18)
  2. Hachette 2017 URL: https://www.hachette.com/wp-content/uploads/2017/06/HACHETTE_2017_GB_BD.pdf (дата звернення: 14.12.18)
  3. Jean Mistler La Librairie Hachette de 1826 à nos jours. Paris : Hachette, 1979. 407 p.
  4. Jean-Yves Mollier Louis Hachette (1800-1864). Paris: Fayard, 1999. 554 p.
  5. Водолазька С. Видавнича справа за рубежем : навч. посіб. К. : Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, 2010. 287 с.

Автор ВУЕ

С. А. Водолазька

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Водолазька С. А. Hachette Livre // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Hachette Livre (дата звернення: 28.04.2024).

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶