Асоціація спортивних журналістів України

Logoцйі.png

Асоціа́ція спорти́вних журналі́стів Украї́ни (АСЖУ) — професійна громадська організація, створена на зʼїзді спортивних журналістів України 26.06.1999. АСЖУ захищає законні творчі, соціальні, економічні, вікові, національно-культурні, спортивні та інші інтереси своїх членів як в Україні, так і в інших країнах; сприяє розвитку фізкультури й спорту, а також вітчизняної спортивної журналістики.

До АСЖУ входять представники газет і журналів, інформаційних агентств, телебачення й радіо, інтернет-видань, фотожурналісти, співробітники пресслужб спортивних клубів.

Президент АСЖУ з 1999 — М. Волобуєв.

Офіційна назва ГО «Асоціа́ція спорти́вних журналі́стів Украї́ни» (АСЖУ)
Емблема
Рік заснування 1999
Розташування Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 55, НСК «Олімпійський».
Правовий статус Професійна громадська організація
Президент Волобуєв Михайло Михайлович
Веб-сайт http://www.uspa.com.ua

Історична довідка

ГО «Асоціація спортивних журналістів України» (АСЖУ) створена на зʼїзді спортивних журналістів країни 26.06.1999.

У період 1991–1999 діяла Федерація спортивних журналістів України. Після припинення її діяльності утворена Асоціація спортивних журналістів України (АСЖУ) як правонаступниця згаданої Федерації.

З кінця 2001 Асоціація, як колективний член, входить до Національного олімпійського комітету України, з 2016 — колективний член Федерації футболу України.

АСЖУ налічує близько 800 членів (на 2017), які представляють провідні ЗМІ України, 173 з них є членами Міжнародної асоціації спортивної преси (AIPS).

Характеристика

Структура

АСЖУ заснована представниками регіональних організацій — місцевих творчих осередків, що створені за адміністративно-територіальним принципом.

Органи управління АСЖУ:

  • з’їзд делегатів;
  • правління організації;
  • президент організації.

Президент та правління АСЖУ обирається на 5 років на звітно-виборчому з’їзді.

Напрями діяльності

Асоціація тісно співпрацює з НОК України, Міністерством молоді та спорту України в питаннях розвитку фізичної культури серед населення. Разом із комісією НОК по ЗМІ правління АСЖУ займається акредитацією спортивних журналістів на Олімпійських іграх, а з Федераціями — акредитацією на чемпіонатах світу і Європи з різних видів спорту.

До компетенції АСЖУ входить контроль і допомога в організації роботи пресцентрів на найбільших спортивних змаганнях в Україні, вирішення конфліктних ситуацій, проведення творчих зустрічей і фотовиставок.

Наприкінці кожного року АСЖУ проводить захід «Підсумки спортивного року». На ньому збираються найкращі спортивні журналісти України, провідні атлети й тренери країни, ветерани спорту, які визначають топ-десятку найсильніших спортсменів України, найкращого тренера та команду, а також найкращих спортивних журналістів країни, спеціалізовані ЗМІ та спортивні відділи.

Серед пріоритетних напрямів роботи АСЖУ — розвиток міжнародних звʼязків.

Значення

АСЖУ — організатор професійного цеху спортивних журналістів в Україні. Асоціація спільно з експертами моніторить сегмент вітчизняної спортивної журналістики, усуває барʼєри в професійні діяльності, налагоджує комунікації редакцій, влади, інших зацікавлених сторін, сприяє піднесенню рівня спортивної журналістики в Україні.

Додатково

Почесними членами АСЖУ є провідні спортсмени країни, тренери, спортивні функціонери: Сергій Бубка, Олександр Волков, Ельбрус Тедеєв, Володимир Платонов, Сергій Міщенко, Валерій Борзов та ін.

За час проведення щорічного конкурсу «Підсумки спортивного року» відмічено грамотами та кубками провідні спортивні ЗМІ країни: «Спорт. Сегодня», «Олімпійська арена», «Команда», «Спорт-Экспресс в Украине», «XSport», «Sport.ua» та ін. Індивідуальні нагороди отримали провідні спортивні журналісти, фотокореспонденти та ті, хто тільки подає надії. Серед них: Іван Лозовський, Галина Нечаєва, Віктор Браницький, Юрій Ілючек, Микола Бочок, Микола Сорока, Людмила Радченко, Анатолій Білоножко, Аркадій Копеліович, Анатолій Косий, Юрій Работін, Василь Гаджега та ін.

Цитата

«Наш творчий союз народився 26 червня 1999 року. Біля його витоків стояла чудова людина і спортивний журналіст, учасник Олімпійських ігор у Мельбурні (Австралія, 1956 р.) Ігор Іванович Засєда. І ми цим дуже пишаємося. Багато скептиків пророкували нам недовге життя через відсутність фінансування, свого офісу та інших проблем. Вони нікуди не поділися й сьогодні. Проте від перших зборів у березні 1999 року, коли була створена київська організація, в яку добровільно увійшло приблизно 30 чоловік, сьогодні нас в Україні майже в 20 разів більше! І тенденція до зміцнення АСЖУ простежується досить чітко. Сприяють цьому, насамперед, наші вірні друзі — НОК України, Міністерство молоді та спорту України, Федерації — легкої атлетики, боротьби, футболу, фехтування, карате, Національний університет фізичного виховання і спорту України, компанії «Ілта» та «Автологістика», київська рада ветеранів фізичної культури і спорту та ін. Усі разом ми робимо одну спільну справу — розвиваємо і прославляємо спортивний й олімпійський рух в Україні. Спираючись на міцне плече друзів-партнерів, Асоціація спортивних журналістів України впевнено дивиться в майбутнє».

 Михайло Волобуєв, президент АСЖУ, із виступу на IV звітно-виборному з'їзді АСЖУ.


Автор ВУЕ

А. М. Волобуєва

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Волобуєва А. М. Асоціація спортивних журналістів України // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Асоціація спортивних журналістів України (дата звернення: 18.04.2024).

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶