Відмінності між версіями «Акорди»

Рядок 1: Рядок 1:
  
«Ако́рди» — перша антологія української лірики другої 19 ст. Видані «Українсько-руською видавничою спілкою» 1903 у м. Львові, в друкарні Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Упорядник і редактор І. Франко. Містить твори 88 поетів пошевченківської доби. Ілюстрував «Акорди» Ю. Панкевич. У доборі та упорядкуванні ілюстративного матеріалу брав участь І. Труш. Кліше для друку ілюстрацій виготовлено у фотолітографічному закладі Е. Тжемеського (Львів). Спеціально для «Акордів» створено кілька великих ілюстрацій. «Акорди» оправлено в полотно із золотим тисненням. Мистецьку цінність становлять форзаци й заставки з рослинними мотивами, віньєтки та кінцівки з мініатюрними краєвидами, сценами на побутові теми, геометричними орнаментами. Під впливом львівського сецесіону виконано ініціали, якими оформлено близько половини поезій.  
+
«Ако́рди» — перша антологія української лірики другої 19 ст. Видана «Українсько-руською видавничою спілкою» 1903 у м. Львові, в друкарні Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Упорядник і редактор І. Франко. Містить твори 88 поетів пошевченківської доби. Ілюстрував «Акорди» Ю. Панкевич. У доборі та упорядкуванні ілюстративного матеріалу брав участь І. Труш. Кліше для друку ілюстрацій виготовлено у фотолітографічному закладі Е. Тжемеського (Львів). Спеціально для «Акордів» створено кілька великих ілюстрацій. «Акорди» оправлено в полотно із золотим тисненням. Мистецьку цінність становлять форзаци й заставки з рослинними мотивами, віньєтки та кінцівки з мініатюрними краєвидами, сценами на побутові теми, геометричними орнаментами. Під впливом львівського сецесіону виконано ініціали, якими оформлено близько половини поезій.  
  
 
== Автор ВУЕ==
 
== Автор ВУЕ==
Рядок 12: Рядок 12:
 
[[Категорія:ВУЕ]]
 
[[Категорія:ВУЕ]]
 
[[Категорія:Філологічні науки]]
 
[[Категорія:Філологічні науки]]
 +
[[Категорія:Соціальні комунікації]]
 +
[[Категорія:Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство]]
 +
[[Категорія:Книгознавство]]
 +
[[Категорія:Теорія та історія видавничої справи та редагування]]
 +
[[Категорія:Теорія та історія видавничої справи]]
 +
[[Категорія:Історія видавничої справи]]

Версія за 21:04, 23 грудня 2017

«Ако́рди» — перша антологія української лірики другої 19 ст. Видана «Українсько-руською видавничою спілкою» 1903 у м. Львові, в друкарні Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Упорядник і редактор — І. Франко. Містить твори 88 поетів пошевченківської доби. Ілюстрував «Акорди» Ю. Панкевич. У доборі та упорядкуванні ілюстративного матеріалу брав участь І. Труш. Кліше для друку ілюстрацій виготовлено у фотолітографічному закладі Е. Тжемеського (Львів). Спеціально для «Акордів» створено кілька великих ілюстрацій. «Акорди» оправлено в полотно із золотим тисненням. Мистецьку цінність становлять форзаци й заставки з рослинними мотивами, віньєтки та кінцівки з мініатюрними краєвидами, сценами на побутові теми, геометричними орнаментами. Під впливом львівського сецесіону виконано ініціали, якими оформлено близько половини поезій.

Автор ВУЕ

  • Б. З. Якимович
Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶