Відмінності між версіями «Абсентеїзм землевласницький»

Рядок 16: Рядок 16:
 
[[Категорія:Економічні науки]]
 
[[Категорія:Економічні науки]]
 
[[Категорія:Економічна теорія та історія економічної думки]]
 
[[Категорія:Економічна теорія та історія економічної думки]]
 +
[[Категорія:Історія економічної думки]]

Версія за 16:22, 1 жовтня 2018

Абсентеї́зм землевла́сницький (від лат. absent (absentis) — відсутній) — форма землеволодіння, за якої власник отримує дохід у вигляді земельної ренти, при цьому сам безпосередньо не бере участі в процесі виробництва сільськогосподарської продукції. Земельні ділянки в такому випадку обробляють орендатори або здольники. Абсентеїзм землевласницький виникає в період розпаду феодалізму, з появою товарно-грошових відносин; за капіталізму набуває вагомого соціально-економічного значення. Такий розвиток пов’язаний із процесами: а) земельна власність відокремлюється від землі як засобу виробництва — і перетворюється в актив, що приносить ренту; б) капітал-власність відокремлюється від капіталу-функції — власник землі та капіталу наймає для ведення власного господарства управителя й отримує як ренту, так і прибуток.

У сучасних розвинутих країнах питома вага земель, що здаються на правах абсентеїзму, становить більшу частину орендованих земельних площ. Абсентеїзм землевласницький вагому роль відіграє в країнах Латинської Америки, Азії, Африки, де він тісно пов’язаний з особливостями економічних відносин у галузі сільського господарства.

Література

  1. Аграрные реформы в развивающихся странах и странах высокоразвитого капитализма. Москва : Мысль, 1965. 279 с.
  2. Миндрин A. C., Милосердов В. В., Лютых Ю. А. и др. Налогообложение и аренда сельскохозяйственных угодий. Москва : ГУЛ лАгропресс, 2002. 274 с.

Автор ВУЕ

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶