Актив

Акти́в (лат. activus activus — активний, діяльний, дієвий) — багатозначний термін:

1) У бухгалтерському обліку — одна з двох сторін балансу бухгалтерського, що відображає на певну дату всі наявні матеріальні цінності та кошти, а також розміщення і використання їх.

2) У соціальній психології — найдіяльніша, енергійна й активна частина соціальної групи, колективу. Актив діє з власної ініціативи та без економічного примусу. Актив власною працею намагається досягти цілей, які стоять перед партією (партійний актив), профспілкою (профспілковий актив), фабрикою (фабричний актив) або іншою організацією. До господарського активу зараховують передових робітників, службовців, керівників підприємств і установ. Актив не завжди існує в організаційних межах. При музеях існують музейні активи, які допомагають штатним співробітникам в їхній роботі. У поняття «актив» немає антоніма — терміна «громадський пасив». Так, у французькому Конвенті депутати, які не мали самостійного думки і були «громадським пасивом», називалися «Рівнина» або «Болото».

Представник активу називається активістом, у ширшому розумінні — діячем (політичним, суспільним, громадським тощо). Активісти користуються авторитетом у більшості представників колективу. Синонімом до слова «актив» є «активне населення». Найчастіше вживається у значенні «економічно активне населення» (частина населення обох статей, яка протягом певного періоду забезпечує пропозицію своєї робочої сили для виробництва товарів і надання послуг).

Література

  1. Положення (стандарти) бухгалтерського обліку в Україні: стандарт. - К. : Комплекс, 2001. - 178 с.
#Скирпан О. П.  Бухгалтерський облік / Скирпан О.П., Палюх М.С. ; Тернопільська акад. нар. господарства. - 3-є, перероб., доп. вид. - Т. : Економічна думка, 2002. - 494 с.
#Положення (стандарти) бухгалтерського обліку в Україні: монография. - К. : Компас, 2003. - 244 с.
  1. Інструкція про застосування плану рахкнків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'зань і господарських операцій підприємств і організацій [Текст] : инструкции. - К. : Компас, 2004. - 115 с.  
  2. Бендас Т. В. Психология лидерства. Санкт-Петербург, 2016.
  3. Гордополов В. Ю. Організаційно-методичні положення бухгалтерського обліку валютних операцій в системі управління зовнішньоекономічною діяльністю / В. Ю. Гордополов // Економіка та держава. - 2018. - № 5. - С. 71-77.
  4. Стасюкова К. В. Особливості спрощеної системи бухгалтерського обліку на малих підприємствах в Україні / К. В. Стасюкова, Г. Б. Пчелянська, А. В. Ткачук // Економіка харчової промисловості. - 2018. - Т. 10, вип. 2. - С. 96-99.


Автор ВУЕ

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶