Автостоп

Жест подорожуючих автостопом

Автосто́п (від авто… і англ. stop — зупинка) — багатозначний термін:

1) Пристрій, який автоматично зупиняє поїзд під час наближення до заборонного сигналу, якщо машиніст не вжив інших заходів для зупинення поїзда. На локомотиві цей пристрій сполучається з повітряним гальмом, а на колії — із системою автоблокування колійного. За заборонного сигналу автостоп впливає на локомотивні пристрої, що приводить до загальмування поїзда.

2) Спосіб пересування, що полягає у використанні попутного транспорту, найчастіше автомобілів. Такого туриста називають «автостопником» або «хічхайкером» (від англ. hitch-hiking — безкоштовна подорож автомобілем). Члени спортивних клубів «автостопників» організовують подорожі, зокрема міжнародні, а також улаштовують змагання на швидкість пересування певним маршрутом з використанням автостопа.

Література

  1. Кудрявцев В. А. Основы эксплуатационной работы железных дорог. Москва : Академия, 2005. 352 с.
  2. Яцківський Л. Ю., Зеркалов Д .Б.Загальний курс транспорту. Київ : Арістей, 2007. 544 с.
  3. Швалов Д. В. Приборы автоматики и рельсовые цепи. Москва : ГОУ "Учебно-методический центр по образованию на железнодорожном транспорте", 2008. 190 с.
  4. Тильк И. Г. Новые устройства автоматики и телемеханики железнодорожного транспорта. Екатеринбург : УрГУПС, 2010. 168 с.
Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶