Відмінності між версіями «Арлекінада»

м (Імпортовано 1 версія)
Рядок 1: Рядок 1:
жанр французьких ярмаркових театрів, різновид невеличких сценок, головними героями яких є Арлекін та інші персонажі італійської комедії масок
+
Арлекіна́да ({{lang-fr|arlequinade}}, {{lang-it|arlecchinata}}, від Arlecchino — Арлекин)
 +
 
 +
----
 +
 
 +
1) Жанр драматургії, невеликі сценки, головною дійовою особою яких є [[Арлекін]]. Виник у Франції в середині 17 ст. під впливом італійського театру [[Комедія дель арте|комедії дель арте]], який облаштувався у Парижі та познайомив французького глядача з його персонажами, серед яких був, зокрема, Арлекін. А. — одноактні п’єси, змістом яких є комічні історії, любовні перипетії, іноді сатира на злобу дня, елементи пантоміми тощо. Авторами були [[Лесаж, Ален-Рене (1668–1747)|А. Р. Лесаж]], [[Маріво, П’єр Карле де Шамблен де (1688–1763)|П. Маріво]], А. Пірон, Ж. Б. Флоріан та ін. А. користувалася популярністю у французькому ярмарковому театрі 18 ст. Елементи А. застосовувалися й пізніше (зокрема «А.» називається балет М. Петіпа на музику Р. Дріґо, 1900), використовуються і в сучасному театрі.
 +
 
 +
2) Буфонада, витівка блазня, кумедна дія.
 +
'' ''

Версія за 22:56, 21 червня 2017

Арлекіна́да (фр. arlequinade, італ. arlecchinata, від Arlecchino — Арлекин)


1) Жанр драматургії, невеликі сценки, головною дійовою особою яких є Арлекін. Виник у Франції в середині 17 ст. під впливом італійського театру комедії дель арте, який облаштувався у Парижі та познайомив французького глядача з його персонажами, серед яких був, зокрема, Арлекін. А. — одноактні п’єси, змістом яких є комічні історії, любовні перипетії, іноді сатира на злобу дня, елементи пантоміми тощо. Авторами були А. Р. Лесаж, П. Маріво, А. Пірон, Ж. Б. Флоріан та ін. А. користувалася популярністю у французькому ярмарковому театрі 18 ст. Елементи А. застосовувалися й пізніше (зокрема «А.» називається балет М. Петіпа на музику Р. Дріґо, 1900), використовуються і в сучасному театрі.

2) Буфонада, витівка блазня, кумедна дія.

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶