Автодин

Автоди́н (від авто... і грец. δύν(αμις) — сила) — радіоелектронний пристрій, в якому одночасно відбуваються процеси генерування та випромінювання високочастотного коливання, а також приймання сигналу, параметри якого залежать від стану об’єкта, який відбив випромінене автодинне коливання.

Автодинні пристрої систем ближньої радіолокації широко використовують у пристроях автономного керування рухом об’єктів на малих відстанях між ними (наприклад, зустріч космічних об’єктів з метою стикування, аварійної допомоги, керування механізмом самого об’єкта, запуску гальмівних двигунів, надавання команд у систему телеметрії, одержання інформації щодо щільності дорожнього руху тощо). Автодин також застосовують у подібних до радіолокаційних вимірювальних пристроях.

Ще автодином називають спеціальну електричну машину, яка в системах автоматичного регулювання замінює систему двигун — генератор.

Автодин застосовують як електромашинний підсилювач для широкого регулювання вихідної напруги та струму. На вхід автодину подають змінний струм, а з виходу знімають постійний струм, величину якого регулюють. У конструкції автодину передбачено стабілізацію його роботи за різних режимів експлуатації.

Література

  1. Сумик М. М. Основи теорії радіотехнічних систем. Львів : Вид-во Нац. ун-ту «Львів. політехніка», 2005. 240 c.
  2. Бондаренко Б. Ф., Вишнівський В. В., Долгушин В. П. та ін.Теорія радіолокаційних систем. 2-ге вид., доп. Київ : ВПЦ «Київ. ун-т», 2011. 384 с.
  3. Радиотехника: Энциклопедия / Под ред. Ю. Л. Мазора, Е. А. Мачусского, В. И. Правды. 3-е изд. Москва : Издательский дом «Додэка-ХХI», 2016. 944 с.

Автор ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Мачуський Є. А. Автодин // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Автодин (дата звернення: 28.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
14.12.2017

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶