Авіаційний супровід

Авіаці́йний су́провід — бойові дії авіаційних частин (підрозділів), що проводяться під час наступальних операцій, у глибині оборони противника шляхом нанесення ударів по його резервах, танках, ракетних установках, артилерії і опорних пунктах.

Авіаційний супровід здійснюється вильотами підрозділів штурмової авіації за графіком або за викликом з командного пункту, а також шляхом безперервного перебування у повітрі авіаційних підрозділів, що беруть участь у авіаційному супроводі протягом певного періоду часу з їх послідовною заміною. Проводиться у взаємодії з артилерійським супроводом та є заключною частиною авіаційної підтримки.

Планування дій та управління авіаційними частинами, що беруть участь у авіаційному супроводі, здійснюється централізовано командуванням авіаційного об’єднання (з’єднання). Авіаційні з’єднання (частини, підрозділи), що здійснюють авіаційний супровід, закріплюються за загальновійськовими об’єднаннями (з’єднаннями) або передаються в оперативне підпорядкування командувачу цього об’єднання (з’єднання). Іноді авіаційний супровід ототожнюють з поняттями «авіаційна підтримка» та «авіаційне прикриття».

Література

  1. Зимин Г.В. Тактика в боевых примерах: истребительная авиационная дивизия. Москва, 1982.

Автор

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶