Акваріум

Акваріум в Лоро-парку о.Тенеріфе

Аква́ріум (лат. aquarium — водойма, від aqua — вода) — багатозначний термін:

1) Ємність відносно невеликого об’єму (зазвичай від 20 до 250 л), зроблена з прозорого скла, іноді з використанням металевого каркаса і дна. Акваріум призначений для утримання та розведення водних організмів: риб, молюсків, ракоподібних, земноводних, вищих водних рослин, водоростей, мохів. За типом середовища проживання акваріуми поділяють на морські із солоною водою, в яких поселяють морських та океанічних риб, корали, креветки, молюски тощо, й прісноводні — для тварин і рослин — мешканців річок і озер.

За функціями акваріуми поділяють на:

а) декоративні — для благоустрою інтер’єру житлового приміщення або офісу;

б) промислові — утримання живої риби або ракоподібних, яких використовують для харчових потреб (у магазинах і ресторанах);

в) професійні — для наукових експериментів, промислового розведення та вирощування декоративних риб і рослин.

Необхідними умовами існування в акваріумі водних організмів є достатня насиченість води киснем, відповідні температура й освітленість, сольовий склад води, що відповідає типу акваріуму. Для дотримання цих умов використовують спеціальні обладнання: аератори, фільтри, освітлювальні прилади, обігрівачі з терморегулятором, термометри.

Для збагачення води киснем в акваріумі висаджують зелені рослини.

За складом води акваріуми поділяють на:

а) прісноводні — це голландський тип акваріумів (головні мешканці — щільно посаджені різноманітні водні рослини, риби або відсутні, або їх мало) і тип акваріумів псевдоморе (зазвичай не містять рослин, оформляють камінням та штучними виробами, які нагадують корали, заселяють рибами, які витримують високу твердість води і мають яскраве забарвлення, нагадують риб коралових рифів — найчастіше це цихліди африканських озер);

б) солонуваті (наприклад, тип акваріумів мангрові зарості);

в) солоні морські (рибні й рифові).

Один з найбільших у світі акваріумів голландського типу (об’ємом 6 тонн) розмішений у Київському міському Будинку природи.

2) Спеціальний заклад для утримання водних організмів з метою вивчення й демонстрування їх. Деякі морські акваріуми називають океанаріумами.

Література

  1. Белов Н. В. 10 000 советов аквариумисту. Минск : Современный литератор, 2000. 606 с.
  2. Лукьянов О. М. Современный аквариум и его обитатели. Москва : Цитадель, 2003. 416 с.

Автор ВУЕ

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶