Акустичні матеріали

Акустичні матеріали — поліуретанові плити "пірамідка"

Акусти́чні матеріа́ли — матеріали, що застосовуються в будівництві для забезпечення допустимих рівнів звукового тиску в житлових, громадських та виробничих приміщеннях, а також у місцях перебування великої кількості людей за межами будівель.

За своїм призначенням акустичні матеріали підрозділяють на:

  • звукопоглинальні матеріали (використовуються для внутрішнього облицювання приміщень з метою створення в них комфортних акустичних умов);
  • звукоізоляційні матеріали (використовуються для захисту від повітряного або ударного шуму між приміщеннями в одній будівлі або між різними будівлями).

Поглинання звуку обумовлено переходом коливальної енергії акустичних хвиль у тепло за рахунок втрат на тертя в порах матеріалу. Тому для ефективного звукопоглинання необхідне використання пружних пористих структур. На відміну від теплоізоляційних матеріалів, у яких бажано мати замкнені пори, акустичні матеріали виготовляються зі сполученими отворами. Поглинальні матеріали повинні відповідати всім вимогам до внутрішніх оздоблювальних матеріалів: вогне- та біостійкість, мала гігроскопічність, механічна міцність та декоративність.

Суттєвою вимогою є технологічна гнучкість матеріалів для виготовлення поверхонь складної форми. Більшості цих вимог відповідають пінополіуретан, перфоровані гіпсові плити, багатошарові плити на основі мінеральної вати, армованої склотканиною тощо.

Звукової ізоляції можна досягти як за рахунок поглинання енергії звукової хвилі, так і за рахунок її відбиття в напрямку джерела звуку. Найефективнішими звукоізоляційними матеріалами є шаруваті системи з прошарками, в яких динамічний модуль пружності матеріалу заповнення повинен бути незрівнянно меншим за пружність жорстких шарів акустично однорідної конструкції. Це тонкі шари металу або жорсткого пластику, скріплені шарами пінополіуретану або подібного матеріалу. Конкретний вибір матеріалу й товщини шарів залежить від конкретного місця застосування матеріалів.

Література

  1. Сергейчук О. В. Строительная физика. Акустика. Київ : УМК ВО, 1992. 120 с.
  2. Вітвіцька Є. В. Акустика залів. Одеса : Астропринт, 2002. 144 с.

Автор ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Акустичні матеріали // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Акустичні матеріали (дата звернення: 4.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
26.12.2017

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶