Американські олені

Американський олень білохвостий (Odocoileus virginianus)

Америка́нський о́лень (Odocoileus) — рід родини оленевих ряду парнокопитних. Включає два види, що є ендеміками Нового світу: американський олень білохвостий (Odocoileus virginianus) і американський олень чорнохвостий (Odocoileus hemionus).

Забарвлення тіла тварин від сіро-жовтого до темно-рудого (залежить від віку та сезону). Роги досить великі, розлогі, з відростками, кількість яких може сягати 20 на кожному розі. Мешкають американські олені в гірських і рівнинних лісах. Живляться, як і всі олені, листям, травою, корою, гілками й пагонами, бруньками, ягодами. Не утворюють сталих скупчень сімейного типу.

Американський олень білохвостий поширений від півдня Канади до Перу й північної Бразилії. Висота в холці — до 1,1 м, маса тіла — до 150 кг. Острівні карликові форми — заввишки до 0,6 м і масою до 35 кг. Добре почувається в трансформованих людиною екосистемах.

Американський олень чорнохвостий трохи менший за розмірами, ніж білохвостий: у холці — до 1 м, маса — до 150 кг. Має величезні вуха, якими нагадує віслюка, звідки й походить наукова назва. Ареал американського оленя чорнохвостого обмежений західною частиною Північної Америки. На відміну від білохвостого, чорнохвостий олень уникає культурних ландшафтів.

Обидва види легко гібридизують між собою, плодючі гібриди трапляються в природі. Сучасна популяція американського оленя білохвостого в Америці становить близько 14 млн особин, а чорнохвостого — майже 3 млн. Хоч щороку мисливці добувають кілька сотень тисяч особин, це не позначається на загальній чисельності популяції виду. Завдяки надзвичайно високій для оленевих плодючості (самиця після 200–206-денної вагітності може народити одразу 4-х малюків), популяції швидко відновлюють чисельність. Американського оленя білохвостого акліматизовано в кількох країнах Європи та Новій Зеландії.

Література

  1. Sanchez-Rojas G. Odocoileus hemionus // IUCN Red List of Threatened Species. Gland; Barcelona, 2008. P. 1–5.
  2. Gutiérrez E. E., Helgen K. M., McDonough M. M. et al. A Gene-Tree Test of the Traditional Taxonomy of American Deer: the Importance of Voucher Specimens, Geographic Data, and Dense Sampling // Zookeys. 2017. № 697. P. 87–131. doi: 10.3897/zookeys.697.15124.

Автор ВУЕ

С. В. Межжерін


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Межжерін С. В. Американські олені // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Американські олені (дата звернення: 7.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
12.07.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶