Антипротон

Антипрото́н (від анти… та протон), p ̃, pантичастинка відносно протона. Маса та спін антипротона такі самі, як у протона, баріонне число В = -1. Електричний зарядмагнітний момент) антипротона від’ємний і дорівнює за абсолютною величиною електричному заряду (і магнітному моменту) протона. Антипротон уперше виявили експериментально 1955 О. Чемберлен, Е. Сегре, К. Дж. Віганд (1915–2000; США) і Т. Дж. Іпсілантіс (1928–2000; США — Швейцарія) у Каліфорнійському університеті у Берклі на пришвидшувачі протонів із максимальною енергією 6,3 ГеВ. За відсутності речовини антипротон, як і протон, із дуже високим ступенем точності стабільний. У речовині «час життя» повільного антипротона визначається швидкістю його анігіляції. Згідно з кварковою моделлю адронів, антипротон складається з трьох конституентних антикварків: двох u-кварків і одного d̃-кварка. Наявність антипротона у променях космічних свідчить про існування космічних джерел цих античастинок.

Література

  1. Sundaresan M. K. Handbook of Particle Physics. Boca Raton : CRC Press, 2019. 464 p.

Автор ВУЕ

М. О. Вакуленко


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вакуленко М. О. Антипротон // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Антипротон (дата звернення: 29.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
28.09.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶