Анхітерій (Anchitherium)

Реконструкція

Анхіте́рій (Anchitherium) — рід вимерлих трипалих представників родини коневих. Жили в міоценову епоху. Походив з Північної Америки, звідти мігрував до Євразії, де обіймав великий ареал у неогені. Жив в умовах теплого субтропічного клімату в лісових хащах або серед вологих лук, живився листками та пагонами. Сягав розмірів сучасних поні. Лицьовий відділ черепа анхітерія дещо видовжений, зуби низькокоронкові, безцементні. За будовою зубів анхітерій був схожий з палеотерієм, однак за будовою кінцівок відрізнявся від нього: два бічних пальці трипалої кінцівки були значно коротші, ніж середній. Вивчався В. О. Ковалевським у контексті теорії еволюції коней. Рештки анхітерія знайдено на півдні Франції, на Північному Кавказі та в Казахстані, в Україні — в Апостолівському районі Дніпропетровської області та у відкладах пліоцену в Одеській області.

Література

  1. Ковалевский В. О. Остеология Anchitherium aurelianense Cuv. как формы, выясняющей генеалогию типа лошади (Equus). Рассуждение для получения степени магистра по геологии и палеонтологии. Киев, 1873. 86 с.
  2. Ковалевский В. О. Палеонтология лошадей / Под. ред. Л. Ш. Давиташвили. Москва : Издательство Академии Наук СССР, 1948. 352 с.
  3. Гопка Б. М., Хоменко М. П., Павленко П. М. Конярство. Київ : Вища освіта, 2004. 320 с.
  4. Иванов А.В.,. Архангельский М.С. Картины прошлого Земли. Палеоэкологические этюды, Москва : Университетская книга, 2015. 188 с.

Автор ВУЕ

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶