Аплікація (література)

Апліка́ція — включення в текст художнього твору цитати — прислів’я, відомого вислову, уривка з ін. твору (інколи у зміненому вигляді).

На відміну від центону, аплікація є неприхованим цитуванням. У давній українській літературі аплікація відома як один із прийомів барокового красномовства. Йоанникій Галятовський у трактаті «Ключ разуміння» (1665) радить: «Треба читати книги о звірох, птахах, гадах, рыбах, деревах, зелах, каменях и розмаитых водах..., уважати их натуру, власности и скутки и все тоє собе нотовати и апплековати до своей речи».

Прийом аплікації використовується і в поезії неокласиків. Наприклад, М. Рильський включив у вірш «Почорніли заводі в озерах» (1959) рядок із поезії Я. Щоголіва «Осінь» (1881): «Ніби на гравюрі Хокусаї, // Ліс грабовий золотом цвіте, // Щоголівське небо нависає // Над землею — „синє та не те“».

Автор ВУЕ

М. М. Сулима


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Сулима М. М. Аплікація (література) // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аплікація (література) (дата звернення: 27.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
08.08.2019

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶