Аспірант

Аспіра́нтфр. aspirant — кандидат, від лат. asiprans (aspirantis) ― той, хто до чогось прагне] ― особа, яка має повну вищу професійну освіту й освітньо-кваліфікаційний рівень магістра (спеціаліста) та зарахована до аспірантури (ад’юнктури) закладу вищої освіти або наукової установи на денну або заочну форму навчання для підготовки дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Історична довідка

Слово «аспірант» запозичене в 19 ст. із французької мови; у 1920-х мало значення «особа, що готується до наукової або педагогічної діяльності». Аспірант (ад’юнкт) розпрацьовує наукову проблему відповідно до індивідуального плану наукової роботи, який затверджує вчена рада закладу вищої освіти (наукової установи). Аспірант має виконати освітньо-наукову програму підготовки доктора філософії (обсяг освітнього складника становить 30–60 кредитів Європейської кредитно-трансферної системи, ЄКТС), опублікувати результати самостійно проведених досліджень у фахових вітчизняних та закордонних часописах, підготувати та публічно захистити дисертацію.

В Україні нормативний термін підготовки доктора філософії в аспірантурі (ад’юнктурі) становить чотири роки.

Джерело

  • Про вищу освіту: Закон України № 1556-VII від 01.07.2014 // Відомості Верховної Ради. 2014. № 37-38, ст. 2004.
  • Про наукову і науково-технічну діяльність: Закон України № 848-VIII від 26.11.2015 // Відомості Верховної Ради. 2016. № 3. Ст. 25.

Література

  1. Андрущенко В. П., Предборська І. М., Пінчук Є. А. та ін. Феномен університету в контексті «суспільства знань». Київ : [б. в.], 2014. 256 с.
  2. Бугров В., Гожик А., Жданова К. та ін. Правові засади реалізації Болонського процесу в Україні / За заг. ред. В. Лугового, С. Калашнікової. Київ : ДП «НВЦ «Пріоритети», 2014. 156 с.

Автор ВУЕ

Г. І. Калінічева


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Калінічева Г. І. Аспірант // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аспірант (дата звернення: 7.05.2024).


Оприлюднено


Оприлюднено:
22.06.2022

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶