Український державний університет науки і технологій

Емблема Українського державного університету науки і технологій
Будівля Українського державного університету науки і технологій

Украї́нський держа́вний університе́т нау́ки і технологій, УДУНТ — багатогалузевий заклад вищої освіти (ЗВО) IV рівня акредитації, основною метою діяльності якого є освітня діяльність за різними ступенями вищої освіти та проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень.


Український державний університет науки і технологій (УДУНТ)

Тип заклад вищої освіти
Рік створення 2021
Профіль діяльності освіта
Розташування Дніпро
Веб-сайт https://ust.edu.ua/

Статус

Має статус державного закладу.

За показниками Scopus (2022) у рейтингу ЗВО України УДУНТ посідає 36 місце, за індексом Гірша — 28.

Офіційний сайт

Сайт: https://ust.edu.ua/

Історична довідка

Створено 31.03.2021 відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 258-р у м. Дніпрі (Україна) на базі Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна та Національної металургійної академії України як державний, автономний, дослідницький університет.

Має розвинуту інфраструктуру навчальних, наукових і науково-виробничих підрозділів, сприяє поширенню наукових знань та провадить культурно-просвітницьку діяльність.

Підготовка фахівців

Основна мета освітньої діяльності Університету — підготовка висококваліфікованих і конкурентоспроможних на національному та міжнародному ринках праці фахівців для наукових установ і закладів освіти, органів державної влади та управління, підприємств усіх форм власності за всіма рівнями вищої освіти (доктор філософії, магістр, бакалавр, молодший бакалавр), освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра, утвердження національних, культурних і загальнолюдських цінностей.

Освітні програми Університету забезпечують формування ключових компетентностей, потрібних для самореалізації, активної громадянської позиції здобувачів вищої та фахової передвищої освіти, соціальної злагоди та здатності до працевлаштування.

Основні види діяльності УДУНТ

Університет надає:

  • вищу освіту;
  • фахову передвищу освіту;
  • професійну (професійно-технічну) освіту;
  • загальну середню освіту;
  • повну загальну середню та позашкільну освіту;
  • освіту дорослих, зокрема післядипломну освіту;
  • освіту у сфері спорту та відпочинку;
  • освіту у сфері культури;
  • технічні випробування та дослідження;
  • дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природних і технічних наук;
  • дослідження й експерименти у сфері суспільних та гуманітарних наук.

Станом на 2022 навчаються 5352 особи: 4615 бакалаврів, 604 магістри, 121 аспірант, 12 докторантів.

Структура

У складі Університету 14 факультетів та 2 навчально-наукові центри. 68 кафедр здійснюють підготовку здобувачів за 160 освітніми програмами (3-й рівень — 17, освітній рівень «магістр» — 70, освітній рівень «бакалавр» — 73).

Інститути

Навчально-науковий інститут «Дніпровський інститут інфраструктури і транспорту»:

  • Навчально-науковий центр «Мости та тунелі»;
  • Навчально-науковий центр «Організація будівництва та експлуатації доріг»;
  • факультети — «Управління енергетичними процесами», «Транспортна інженерія», «Управління процесами перевезень», «Промислове та цивільне будівництво», «Економіко-гуманітарний», «Комп’ютерних технологій і систем»;

Навчально-науковий інститут «Інститут промислових і бізнес технологій»:

  • факультети — «Прикладних комп’ютерних технологій», «Металургійних процесів та хімічних технологій», «Електромеханіки та електрометалургії», «Якості та інженерії матеріалів», «Дизайну машин та захисту довкілля», «Економіки і менеджменту»;

Нікопольський факультет (м. Нікополь Дніпропетровської області); заочний факультет.

Центри

  • Навчально-науковий центр розвитку професійної освіти;
  • Центр довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами;
  • Регіональний центр вищої освіти осіб з інвалідністю.

Відокремлені структурні підрозділи

  • Миколаївський коледж;
  • Львівський фаховий коледж;
  • Вільногірський коледж;
  • Криворізький коледж;
  • Криворізький технічний коледж;
  • Новомосковський коледж;
  • Нікопольський технікум;
  • кафедра військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту.

Професорсько-викладацький склад — 612 викладачів (вчені ступені мають 70 %). Серед них понад 100 докторів наук, 361 кандидатів наук, 18 членів галузевих академій, 85 лауреатів державних премій, почесних працівників науки, вищої школи і галузей народного господарства. Серед викладачів — Соросовські професори і доценти, одержувачі грантів Фулбрайта, що дає можливість стажуватися в Німеччині, Франції, США.

Бібліотека

Науково-технічна бібліотека є основним ініціатором і виконавцем впровадження нових цифрових моделей наукової комунікації (інституційний репозитарій, електронні журнали, електронна бібліотека тощо).

Бібліотека розташована на площі 2816 м2 (для зберігання фондів — 1943 м2; для обслуговування користувачів — 837 м2). Вона є центром інтегрованого інформаційного забезпечення навчального та наукового процесів, культурологічної діяльності університету, а також регіональним науковим центром із соціальних комунікацій (реалізація цифрових ініціатив у бібліотеках ЗВО).

Бібліотека УДУНТ є членом Європейської мережі бібліотекарів відкритої освіти (англ. The European Network of Open Education Librarians), Видавництва бібліотеки групи за інтересами (англ. FLA Spacial interest group library publishing).

Керівництво

Станом на 2022 виконуючий обов’язки ректора — О. Пшінько; директор Навчально-наукового інституту «Дніпровський інститут інфраструктури і транспорту» — М. Капіца; директор Навчально-наукового інституту «Інститут промислових і бізнес технологій» — О. Величко.

Міжнародне співробітництво

Університет здійснює міжнародну співпрацю на засадах інтеграції системи вищої освіти та науки України у світовий та європейський простір, запровадження новітніх технологій освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, взаємообміну науковими ідеями, розробками, знаннями, досвідом тощо, підготовки висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців та їх виховання на загальносвітових та європейських цінностях за умови збереження та розвитку досягнень і прогресивних традицій національної вищої школи.

Міжнародні проекти

Проект «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» в рамках програми Erasmus+ КА2.

У рамках програми «Горизонт 2020» за напрямом «Фонд Марії Склодовської-Кюрі» отримано фінансування для виконання проекту «Європейська навчальна мережа для України та транспорту».

Література

  1. Утворено Український державний університет науки і технологій — рішення Уряду // Міністерство освіти і науки України. 2021. URL: https://mon.gov.ua/ua/news/utvoreno-ukrayinskij-derzhavnij-universitet-nauki-i-tehnologij-rishennya-uryadu
  2. Український державний університет науки і технологій (офіційний сайт). URL: https://ust.edu.ua/

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Український державний університет науки і технологій // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Український державний університет науки і технологій (дата звернення: 29.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: оприлюднено
Оприлюднено:
24.06.2022

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Редакція ВУЕ

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶