Відмінності між версіями «Азорська течія»

м (added Category:Течія using HotCat)
м (Заміна тексту — «{{Без категорій}}» на « »)
 
(Не показані 6 проміжних версій 3 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
 
+
'''Азо́рська те́чія''' — тепла морська течія в пвнічних субтропічних широтах [[Атлантичний океан|Атлантичного океану]], що виникає як відгалуження [[Гольфстрім]]у (містить близько чверті його вод) біля Великої Ньюфаундлендської Банки (40° пн. ш., 45° зх. д.). Взимку в районі походження течії спостерігається одиничний потік, а влітку потік роздвоюється (його північна частина спрямовується безпосередньо до району Азорської течії, а південна частина тече на південний захід, утворюючи циклонічну петлю, перш ніж з’єднатися з Азорською течією). Азорська течія&nbsp;— периферійний потік [[Північно-Атлантичний субтропічний кругообіг|Північно-Атлантичного субтропічного кругообігу]], що рухається в напрямку південного сходу. доки не перетне [[Серединно-Атлантичний хребет]] (в районі 35° пн. ш., 45° зх. д.), потім спрямовується на схід (між 32–35° пн. ш.) і наближається до Африканського узбережжя, де течія відхиляється в східному напрямку до Кадіської затоки і частина її вод переноситься в Гібралтарський стік Середземноморських вод. Ширина основного. потоку Азорської течії становить 150 км, глибина&nbsp;— 1000 м. Обсяг переміщених течією вод становить 10–12 Sv або 100–120 млн м<sup>3</sup>/с.  
'''Азо́рська те́чія''' — тепла морська течія в пвнічних субтропічних широтах Атлантичного океану, що виникає як відгалуження Гольфстріму (містить близько чверті його вод) біля Великої Ньюфаундлендської Банки (40 ° пн. ш., 45 ° зх. д.). Взимку в районі походження течії спостерігається одиничний потік, а влітку потік роздвоюється (його північна частина спрямовується безпосередньо до району Азорської течії, а південна частина тече на південний захід, утворюючи циклонічну петлю, перш ніж з’єднатися з Азорською течією). Азорська течія — периферійний потік Північно-Атлантичного субтропічного кругообігу, що рухається в напрямку південного сходу. доки не перетне Середньо-Атлантичний хребет (в районі 35 ° пн. ш., 45 ° зх. д.), потім спрямовується на схід (між 32–35 ° пн. ш.) і наближається до Африканського узбережжя, де течія відхиляється в східному напрямку до Кадіської затоки і частина її вод переноситься в Гібралтарський стік Середземноморських вод. Ширина основного. потоку Азорської течії становить 150 км, глибина — 1000 м. Обсяг переміщених течією вод становить 10–12 Sv або 100–120 млн м3/с.  
 
  
 
== Література ==
 
== Література ==
 
 
# Hendry R. M. On the structure of the deep Gulf Stream // Journal of Marine Research. 1982. Vol. 40.
 
# Hendry R. M. On the structure of the deep Gulf Stream // Journal of Marine Research. 1982. Vol. 40.
 
# Klein B., Siedler G. On the origin of the Azores Current // Journal of Geophysical Research. 1989. Vol. 94.
 
# Klein B., Siedler G. On the origin of the Azores Current // Journal of Geophysical Research. 1989. Vol. 94.
Рядок 9: Рядок 7:
  
 
== Автор ВУЕ==
 
== Автор ВУЕ==
 
 
* [[Автор_ВУЕ::Івченко А. С.|А. С. Івченко]]
 
* [[Автор_ВУЕ::Івченко А. С.|А. С. Івченко]]
  
{{Без категорій}}
+
  
 +
[[Категорія:Природа]]
 
[[Категорія:Поняття]]
 
[[Категорія:Поняття]]
 
[[Категорія:е-ВУЕ]]
 
[[Категорія:е-ВУЕ]]

Поточна версія на 18:15, 25 лютого 2021

Азо́рська те́чія — тепла морська течія в пвнічних субтропічних широтах Атлантичного океану, що виникає як відгалуження Гольфстріму (містить близько чверті його вод) біля Великої Ньюфаундлендської Банки (40° пн. ш., 45° зх. д.). Взимку в районі походження течії спостерігається одиничний потік, а влітку потік роздвоюється (його північна частина спрямовується безпосередньо до району Азорської течії, а південна частина тече на південний захід, утворюючи циклонічну петлю, перш ніж з’єднатися з Азорською течією). Азорська течія — периферійний потік Північно-Атлантичного субтропічного кругообігу, що рухається в напрямку південного сходу. доки не перетне Серединно-Атлантичний хребет (в районі 35° пн. ш., 45° зх. д.), потім спрямовується на схід (між 32–35° пн. ш.) і наближається до Африканського узбережжя, де течія відхиляється в східному напрямку до Кадіської затоки і частина її вод переноситься в Гібралтарський стік Середземноморських вод. Ширина основного. потоку Азорської течії становить 150 км, глибина — 1000 м. Обсяг переміщених течією вод становить 10–12 Sv або 100–120 млн м3/с.

Література

  1. Hendry R. M. On the structure of the deep Gulf Stream // Journal of Marine Research. 1982. Vol. 40.
  2. Klein B., Siedler G. On the origin of the Azores Current // Journal of Geophysical Research. 1989. Vol. 94.
  3. New A. L., Jia Y., Coulibaly M., Dengg J. On the role of the Azores Current in the ventilation of the North Atlantic Ocean // Progress in Oceano­graphy. 2001. Vol. 48.

Автор ВУЕ

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶