Авріль, Луї Марі Адольф, барон д’

Авріль Луї Марі Адольф, барон д’

Аврі́ль, Луї́ Марі́ Адо́льф, барон д’ (фр. Avril, Louis Marie Adolphe; 17.08.1822, м. Париж, Франція — 27.10.1904, замок Копп’єр, тепер регіон Іль-де-Франс, Франція) — письменник і публіцист, дипломат. Фахівець з проблем балканістики, історії Близького Сходу і середньовічної літератури.

Авріль, Луї Марі Адольф, барон д’

(Avril, Louis Marie Adolphe)

Народження 1822
Місце народження Париж, Франція
Смерть 1904
Місце смерті замок Копп’єр, Іль-де-Франс, Франція
Напрями діяльності публіцистика, дипломатія

Діяльність

Здобув юридичну освіту.

З 1847 працював у Міністерстві закордонних справ Франції.

З 1866 був генеральним консулом Франції у м. Бухаресті (Румунія).

1876–1883 — надзвичайний посол у Чилі.

1883 по поверненні у Францію брав участь в утворенні асоціації «Альянс франсез», 1896 — у створенні журналу «Ревю де л’ор’ян кретьєн».

Виявляв значний інтерес до слов’янського світу. Пропонуючи читачам добірку кращих творів слов’янських письменників переважно у власних перекладах, А. Авріль висловлює думку стосовно перекладацького мистецтва: слід перекладати не лише зміст, а й форму, тональність.

Автор праць: «Битва під Косово: сербська рапсодія на основі народних пісень і перекладів французькою мовою», «Сучасна Аравія» (обидві — 1868), «Святий Кирило і святий Мефодій» (1885), «У Македонії», «Християнська Сербія: історичний етюд» (1897) та ін.

А. Авріль та Україна

Присвятив Т. Шевченкові як видатному поетові слов’янства окремі розділи в своїх книжках французькою мовою «Сентиментальна мандрівка по слов’янських країнах» (1876, під псевдонімом Кирило (Cyrille)) і «Дочка слави. Вибране із слов’янської поезії» (1896). Там же опубліковано і його переклади уривків з поем Т. Шевченка «Гамалія» і «Тарасова ніч».

Високо оцінював лірику і ранні історичні поеми Т. Шевченка, але критикував його соціально-політичні твори, зокрема поеми «Сон» і «Кавказ». А. Авріль писав, що поезія Т. Шевченка, «наче рвучкий молодий козацький кінь, несе нас у запорізький степ», що в поемі «Гамалія» автор «вільно розкриває всі свої найкращі риси».

У «Сентиментальній мандрівці слов’янськими країнами» А. Авріль розповідає про Одесу, Галичину, козацтво, змальовує українську природу.

Твори

  • Voyage sentimental dans les pays slaves par Cyrille. Paris, Libraire Victor Palme, editeur 1876.
  • Slavy Dcera : Choix de poésies slaves. Paris : Ernest Leroux, 1896, 166 р.
  • Les Slaves devant le Monde Latin // Revue du Monde Latin. Paris, 1884. T. 3. Mai — aûot.

Автор ВУЕ

Редакція ВУЕ

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Редакція ВУЕ Авріль, Луї Марі Адольф, барон д’ // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Авріль, Луї Марі Адольф, барон д’ (дата звернення: 27.04.2024).

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶