Авіаційна підготовка

Авіаці́йна підгото́вка — бойові дії авіації перед початком атаки сухопутних військ з метою нанесення ураження противнику на напрямку головного удару, є складовою частиною вогневої підготовки наступу.

Як правило, авіаційна підготовка проводиться одночасно і у поєднанні з артилерійською підготовкою. Тривалість залежить від стану оборони противника, характеру об’єктів і складу сил авіації, які залучаються. Закінчується з початком атаки військ. Планується централізовано, одночасно з плануванням артилерійської підготовки. Об’єкти ураження, час і порядок нанесення авіаційних ударів визначаються із врахуванням вогню артилерії і ударів ракет.

Авіаційна підготовка здійснюється шляхом нанесення одночасних або послідовних ударів частинами та з’єднаннями авіації по об’єктах, розташованих в тактичній і найближчій оперативній глибині: об’єкти, що не уражаються ракетами та артилерією, об’єкти, для ураження яких потрібні потужні авіаційні боєприпаси. У ході авіаційної підготовки, авіацією, насамперед, придушуються: зброя масового ураження, авіація на найближчих аеродромах, пункти управління. Короткочасна авіаційна підготовка може проводитися й в ході операції: на ділянці, де противник стримує наступ, перед форсуванням військами водних перешкод або проривом проміжних рубежів оборони, при введенні у бій других ешелонів або резервів, а в оборонній операції — перед нанесенням контрудару. Також може проводитися у ході висадки морського десанту чи повітрянодесантних операцій перед початком десантування.

Література

  1. Кожевников M.H. Совершенствование авиационного наступления // Военно-исторический журнал. 1971. № 5.

Автор

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶