Адріатично-Іонічний нафтогазоносний басейн

Адріати́чно-Іоні́чний нафтогазоно́сний басе́йн — займає акваторію Адріатичного та Іонічного морів, розташований на східному узбережжі Італії та на західній прибережній території Хорватії, Чорногорії, Албанії, Боснії та Герцеговини.

Площа басейну — 339 тис. км2. Перше нафтове родовище відкрите в Італії 1889, а в Албанії почато розробку італійцями 1935. Близько 130 газових і 15 нафтових родовищ розвідано в італійськиій частині басейну, а в албанській — по 10 родовищ нафти і газу. Адріатично-Іонічний нафтогазоносний басейн розташований в межах міжгірської западини між складчастими спорудами альпійського віку Апеннін, Альп, Дінарід та Елленід. Максимальна потужність осадового чохла в південній частині Адріатичного моря — 10 км. Нафтогазоносними є теригенні відклади пліоцену та міоцену; карбонатні відклади верхньої крейди та тріасу в діапазоні глибин 250–6250 м. Поклади басейну пов’язані з антиклінальними складками та лінзовидними прошарками пісковиків. Найбільше родовище в Італії — Малосса (промислові запаси нафти — 48 млн т, газу — 170 млрд м3). Основні нафтові родовища в Албанії — Кучова та Патосі. Густина нафти Адріатично-Іонічного нафтогазоносного басейну коливається в межах 755–940 кг/м3. Албанська нафта відрізняється підвищеною густиною і потребує спеціальної переробки. Гази, зазвичай, сухі. В італійській частині басейну видобуток і переробка нафти сконцентровано поблизу річок Мілан і Равенна.

Література

  1. Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / За ред. В. С. Білецького. Донецьк : Східний видавничий дім, 2004. Т. 3. 752 с.
  2. Чернова Г. В. Економічна і соціальна географія країн світу (Європа). 2-ге вид., допов. Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2015. 180 с.

Автор ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вергельська Н. В. Адріатично-Іонічний нафтогазоносний басейн // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Адріатично-Іонічний нафтогазоносний басейн (дата звернення: 3.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
14.11.2017

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вергельська Н. В. Адріатично-Іонічний нафтогазоносний басейн // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Адріатично-Іонічний нафтогазоносний басейн (дата звернення: 3.05.2024).

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶