Аналогова форма документа

Аналогова форма документа

Ана́логова фо́рма докуме́нта, аналоговий документ — одна з двох форм (друга — електронна форма документа) представлення документів; традиційна форма існування документа на аналогових носіях: папері, фото- чи кіноплівках.

Аналоговий (або репродукований) документ складається з двох частин — інформаційної та матеріальної, він не може існувати без матеріального носія. Зміст аналогового документа передається в тому самому вигляді (у тій самій знаковій системі), в якому він був записаний на носії з використанням технічних засобів (наприклад, фотографія — зображення, зафіксоване на світлочутливому аналоговому матеріалі).

На етапі сприйняття документа технічні засоби необхідні лише для зручності відтворення інформації, оскільки зміст аналогових документів часто можливо споглядати безпосередньо — розглядати зображене на кадрах фотоплівки, негативних копіях тощо.

Аналогова форма документа, на відміну від електронної, є незмінною, може існувати в початковому вигляді протягом тривалого часу; документ зберігає свої основні характеристики в процесі створення, надсилання, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання. Аналогова форма документа може бути перетворена на дискретну шляхом оцифрування, що з 2000-х стало важливим напрямом роботи архівів, бібліотек.

Література

  1. Поліщук В. Перспективи, тенденції та прогнози розвитку електронного документообігу // Актуальні проблеми державного управління. 2014. Вип. 4. С. 148–151.
  2. Кукарін О. Б. Електронний документообіг та захист інформації / За заг. ред. Н. В. Грицяк. Київ : Національна академія державного управління при Президентові України, 2015. 84 с.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Аналогова форма документа // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аналогова форма документа (дата звернення: 7.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: оприлюднено
Оприлюднено:
28.01.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України


Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶