Багатоборство тілоохоронців

Техніка та тактика захисту VIP під час пішого супроводу.jpg

Багатобо́рство тілоохоро́нців — неолімпійський професійно-прикладний вид спорту, змагання, в якому спортсмени демонструють майстерність у виконанні низки вправ (рукопашний бій; прийоми захисту під час пішого супроводження охоронюваної особи; надання першої медичної допомоги та евакуація з зони ризику; стрілецькі вправи; прийоми екстремального водіння та подолання смуги перешкод на автомобілі; пошук вибухових пристроїв тощо).

Історична довідка

Професія особистого охоронця виникла ще за часів античності. Існували особисті охоронці імператорів, королів тощо.

Найстарішу неурядову міжнародну організацію охоронців — Міжнародну асоціацію охоронців — засновано 1957 у м. Парижі. Ця провідна організація працює у понад 50 країн світу. Під егідою асоціації 1994 у м. Ризі (Латвія) проведено перший чемпіонат серед охоронців (представники Великої Британії, Італії, Латвії та Норвегії). З 1995 до участі у міжнародних змаганнях долучилася Україна.

Перший Чемпіонат України серед охоронців проведено 1998.

У 2001 багатоборство тілоохоронців як вид спорту зареєстровано в Міністерстві юстиції України; Держкомспорт України затвердив правила змагань і ввів дисципліну до єдиної спортивної класифікації. Тілоохоронці-багатоборці стали одержувати розряди спортивні, звання майстрів спорту України та майстрів спорту України міжнародного класу.

Характеристика

Особистий охоронець відповідає за життя іншої людини. Він повинен уміти запобігти небезпеці, захистити охоронювану особу і (в разі потреби) надати першу медичну допомогу, а також виявити вибухові пристрої, керувати автомобілем в екстремальних умовах тощо.

Змагання з багатоборства тілоохоронців проводяться з метою:

• популяризації та розвитку виду спорту;

• удосконалення рівня професійної підготовки охоронців.

Місця у командних змаганнях визначають за найбільшою сумою балів, набраних членами команди, або за найменшим часом двох членів команди. Особисті місця визначають за найменшим часом проходження дистанції.

Загальне керівництво організацією та проведенням чемпіонату України здійснюють Міністерство молоді та спорту України та Федерація охоронців України за підтримки Управління державної охорони України, Департаменту охорони національної поліції України. До участі у чемпіонаті України з багатоборства тілоохоронців допускаються команди обласних федерацій охоронців, м. Києва, правоохоронних органів України.

На Чемпіонаті світу 2018, який відбувся у Грузії, команда Управління державної охорони України посіла перше місце.

Література

  1. Косенко В. А., Лисяк О. Л., Лєбєдєв С. В. Підготовка охоронників. Львів : Бона, 2012. 215 с.
  2. Кисиленко Д. П. Професійна підготовка фахівців з охоронної діяльності та безпеки: теорія і практика. Хмельницький : Термінова поліграфія, 2019. 285 с.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Багатоборство тілоохоронців // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Багатоборство тілоохоронців (дата звернення: 29.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
02.01.2022

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶