Довгий, Олег Іванович

Довгий Олег Іванович.jpg

До́вгий, Оле́г Іва́нович (06.01.1993, с. Щурівці, тепер Шепетівського району Хмельницької області, Україна; за іншими даними — с. Верхи, тепер Камінь-Каширського району Волинської області, Україна — 31.01.2015, поблизу смт Чорнухине, тепер Алчевського району Луганської області, Україна; похований 26.02.2015 у с. Щурівці) — військовослужбовець, лейтенант Збройних сил України (ЗСУ), учасник російсько-української війни, Герой України (2018, посмертно).


Довгий, Олег Іванович

Народження 06.01.1993
Місце народження
Смерть 31.01.2015
Місце смерті Чорнухине
Місце поховання Щурівці
Напрями діяльності військова справа


Відзнаки

Відзнаки Герой України
Вручення нагороди (24.08.2018)
Довгий, Олег Іванович ВУЕ.jpg

Життєпис

Народився у сім’ї вчителів. 2008 закінчив 9 класів Щурівської загальноосвітньої школи (тепер навчально-виховний комплекс), 2010 — загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів у с. Клубівці (тепер Шепетівського району; від 2019 — Клубівський ліцей імені Героя України Олега Довгого).

2010–2012 навчався на факультеті аеромобільних військ та розвідки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (тепер Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного). У зв’язку з переведенням факультету 2012–2014 завершував навчання у Військовій академії (м. Одеса) на факультеті високомобільних десантних військ та розвідки (за спеціальністю «Фізична підготовка у військах»).

У червні — серпні 2014 проходив військову службу на посаді начальника фізичної підготовки і спорту військової частини А1778 (м. Ужгород). Від серпня 2014 — командир взводу, заступник командира гірсько-піхотної роти по роботі з особовим складом 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Закарпатської бригади Сухопутних військ ЗСУ.

Від серпня 2014 брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

Активно займався спортом, через любов до спорту отримав позивний «Фізрук».

Подвиг

Учасник оборони м. Дебальцеве Донецької області. Керував взводним опорним пунктом «Віталій» поблизу смт Чорнухиного.

Уранці 31.01.2015 російські терористичні угруповання за підтримки 3-х танків та артилерії (системи «Град», міномета) пішли в наступ на український взводний опорний пункт. Ворог прагнув узяти селище під контроль. Під час ведення ближнього стрілецького бою з противником поранено трьох українських військовослужбовців, один із них — тяжко, до того ж на позиції, яку прицільно обстрілював ворог. Лейтенант Довгий на собі витягнув тяжкопораненого бійця з поля бою, організував евакуацію поранених до шпиталю.

У ході бойових дій отримав поранення, проте відмовився від евакуації, мужньо і професійно продовжив керувати обороною селища. Позиції взводного опорного пункту українським воїнам вдалося утримати.

Того ж дня Довгий загинув від кулі снайпера під час спроби надати допомогу пораненим побратимам, які також загинули в цьому бою, — солдату Михайлу Григоришину (1990–2015; Україна) та старшому солдату Сергію Матусевичу (1992–2015; Україна).

Через загострення протистояння тіло Довгого з місця загибелі вдалося винести 23.02.2015.

Визнання

За особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (23.08.2018, посмертно).

Рішенням Ізяславської районної ради (№ 21 від 24.01.2019) загальноосвітню школу в с. Клубівці перейменовано на Клубівський ліцей імені Героя України Олега Довгого.

Меморіальні дошки встановлено на фасадах:

  • будівлі навчально-виховного комплексу в с. Щурівцях (вулиця Центральна, 1), 30.07.2015;
  • Клубівського ліцею, 31.01.2019.

Під час урочистого параду в м. Києві до Дня Незалежності України 24.08.2018 Президент України П. Порошенко вручив орден батькам Героя — Валентині Петрівні та Іванові Івановичу Довгим.

У м. Києві на меморіалі «Стіна пам’яті полеглих за Україну» розміщено портрет Довгого (секція 6, ряд 2, місце 2); його ім’я занесено в Книгу пам’яті в меморіальному комплексі «Зала пам’яті».

Щорічно у м. Ізяславі Хмельницької області напередодні дня народження героя проходять турніри з футзалу (у спорткомплексі Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи), присвячені пам’яті Героя України лейтенанта Олега Довгого. Почесним трофеєм для команди-переможиці є Кубок пам’яті.

Джерела

Література

  1. Довгий Олег // Герої не вмирають! URL: https://memory.ye.ua/Dovgiy_Oleg
  2. Довгий Олег Іванович // Український меморіал. URL: https://ukraine-memorial.org/ua/biography/dovgiy-oleg-ivanovich/
  3. Жмурко С. Футзальний турнір пам’яті Героя України Олега Довгого пройшов на Хмельниччині // АрміяInform. 2021. URL: https://armyinform.com.ua/2021/01/05/futzalnyj-turnir-pamyati-geroya-ukrayiny-olega-dovgogo-projshov-na-hmelnychchyni/

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Довгий, Олег Іванович // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Довгий, Олег Іванович (дата звернення: 29.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
19.06.2023

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶