(Перенаправлено з Університет митної справи та фінансів України)

Університет митної справи та фінансів

Університе́т ми́тної спра́ви та фіна́нсів, УМСФ — спеціалізований заклад вищої освіти, що готує професійні кадри для Митної служби України, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та сфери фінансів, займається також перепідготовкою фахівців у сфері митної справи в м. Дніпро, Україна. Засновано 1996.

Університет митної справи та фінансів (УМСФ)

Тип заклад вищої освіти
Профіль діяльності освіта, наука
Розташування Дніпро (місто), Україна
Веб-сайт http://umsf.dp.ua

Статус

Державний заклад, підпорядкований Міністерству освіти і науки України.

Має статус ЗВО з 4 рівнем акредитації.

Рейтинги

УМСФ посідає 128-ту позицію в академічному рейтингу «ТОП–200 Україна» за проєктом ЮНЕСКО (2021).

Членство в міжнародних організаціях

Член Всесвітньої відомчої міжнародної організації — Мережі митних університетів.

Офіційний сайт

http://umsf.dp.ua

Історична довідка

У середині 1990-х розпочався якісно новий період розвитку митної системи України. Важливим аспектом стало створення ефективної системи професійного навчання працівників митних органів. Одним із головних напрямів розбудови системи підготовки кадрів для Державної митної служби України (Держмитслужба України) було заснування спеціалізованого навчального закладу.

11.06.1996 Президент України Л. Кучма підписав Указ № 412/96 «Про створення Академії митної служби України». Її визначено як головну навчально-методичну установу національної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців митної справи.

Указом Президента України від 23.03.1998 № 216/98 Академію визнано головною навчально-методичною установою національної системи підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації фахівців митної справи. Створення ЗВО відбувалося за безпосередньої участі її фундаторів: голови Держмитслужби України Л. Деркача та першого ректора Академії — професора П. Падуна (1939–2004; тепер Україна)

В Академії сформовано кадровий потенціал, розроблено навчально-методичне забезпечення з урахуванням митного спрямування, організовано науково-дослідну роботу, відкрито аспірантуру, комп’ютеризовано навчальний процес із використанням мережі Інтернет, створено видавничу базу, сформовано бібліотеку, зміцнено матеріально-технічну базу. Це створило умови для акредитації установи відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії від 13.04.2004 за 3 освітнім рівнем.

2005–2010 здійснено технічну реконструкцію матеріальної та навчальної бази. Відповідно до рішення Державної атестаційної комісії від 25.02.2010 Академію акредитовано за 4 освітнім рівнем. Заклад став науково-дослідним центром із вивчення актуальних питань митної проблематики. Ректор В. Ченцов (1961; тепер Казахстан) запропонував стратегію розвитку, спрямовану на перетворення Академії в міжнародний центр митної освіти. Заклад одним із перших у світі імплементував у навчальний процес професійні стандарти підготовки митників Всесвітньої митної організації (ВМО). 26.06.2010 на базі Академії створено один із шести на європейському просторі Європейський регіональний навчальний центр ВМО.

Відповідно до розпорядження КМ України від 16.11.2011 № 1191-Р, Академія перейшла до сфери управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

1996–2013 підготовлено понад 4500 випускників різних форм навчання.

Згідно з пропозицією Міністерства освіти і науки України й за розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 788-р Академію митної служби України і Дніпропетровську державну фінансову академію реорганізовано в Університет митної справи та фінансів.

Ректори

1996–2004 — кандидат технічних наук, професор П. Падун.

2005–2010 ― доктор історичних наук, професор В. Ченцов.

2011–2012 ― доктор технічних наук, професор Л. Сорока (1952–2012).

2013–2014 ― В. Ченцов (в. о. ректора).

2015–2018 ― кандидат фізико-математичних наук, доцент В. Куземко (1957).

З 2018 ― кандидат юридичних наук, доцент Д. Бочаров (нар. 1973; усі ― тепер Україна).

Підготовка фахівців

Освітньо-кваліфікаційні рівні, аспірантура, докторантура

2022 підготовку студентів здійснюють за 27 спеціальностями на бакалаврському (див. Бакалавр) і за 14 спеціальностями на магістерському (див. Магістр) рівнях.

З 1998 УМСФ готує наукові та науково-педагогічні кадри через аспірантуру, з 2006 — докторантуру. 2016 згідно з наказом Міністерства освіти і науки від 04.07.2016 № 771 заклад отримав ліцензію на здійснення освітньої діяльності на третьому освітньо-науковому рівні з підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії.

Загальна кількість студентів

В університеті навчаються понад 6 тис. студентів за відповідними освітніми програмами на різних рівнях вищої освіти (2022; оцінка).

Університетський кампус

Станом на початок 2022 комплекс університету складався з 4 навчальних корпусів і розвиненої соціальної інфраструктури: 4 гуртожитків, 3 актових залів, бібліотеки з читальними залами, тиру, плавального басейну, 9 спортзалів і 3 тренажерних залів, тенісного корту, волейбольного та баскетбольного майданчиків, медпункту, їдалень і буфетів, гаражів, котелень і трансформаторної підстанції.

Структурні підрозділи

До складу багатопрофільного університету входять:

  • Навчально-науковий інститут права та міжнародно-правових відносин (5 профільних кафедр);
  • факультет управління (4 профільні кафедри);
  • фінансовий факультет (3 профільні кафедри);
  • факультет економіки, бізнесу та міжнародних відносин (6 профільних кафедр);
  • факультет інноваційних технологій (4 профільні кафедри та міжкафедральна навчальна лабораторія сучасного дизайну);
  • музей митної справи.

На базі відділу міжнародних зв’язків, навчально-наукового інституту права та міжнародно-правових відносин і факультетів діють міжнародні центри:

  • українсько-італійський,
  • українсько-арабський,
  • українсько-польський,
  • українсько-азербайджанський,
  • українсько-бразильський,
  • українсько-корейський;
  • українсько-грузинський;
  • українсько-болгарський;
  • центр Почесного консульства Республіки Кот-д’Івуар.

В УМСФ є кафедра військової підготовки та науковий ліцей міжнародних відносин 2–3 ступенів.

Наукова діяльність

Станом на 2022 в УМСФ функціонують спеціалізовані вчені ради, які мають право на прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата й доктора наук за різними галузями, а також разові ради, у яких підтверджують наукові здобутки здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії.

Видавнича діяльність

УМСФ є засновником серії наукових видань «Митна політика» та «Бізнес. Економіка. Фінанси», які охоплюють понад 40 наукових і начально-методичних видань.

Заснований УМСФ науковий часопис «Customs Scientific Journal» став однією з платформ, яка забезпечує вивчення й розповсюдження сучасних митних технологій і стандартів для подальшого використання в європейському регіоні.

Станом на 2022 УМСФ має наукові часописи: «Правова позиція», «Науковий погляд: економіка та управління», «Публічне управління та митне адміністрування», «Системи та технології», «Історія податків та мита», які внесено до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») за різними галузями та індексуються в міжнародних наукометричних базах даних.

Бібліотека

Бібліотека УМСФ — найбільша профільна бібліотека в Україні. Фонд бібліотеки університету нараховує 184 790 примірників.

Створено інституційний репозитарій УМСФ, який уміщує колекцію продуктів інтелектуальної діяльності наукового, освітнього й методичного призначення.

До послуг читачів також створюють проблемно-орієнтовані бази даних, базу повнотекстових документів, віртуальні довідки до навчальних модулів та індивідуальних завдань, «Мобільну бібліотеку».

Відомі випускники, викладачі

В. Дубіль (1981; тепер Україна) ― засновник і керівник Міжнародного благодійного фонду «Підтримка лікарень України».

В. Кисельов (1969; тепер Україна) ― керівник Дніпропетровської (2002–2004) та Запорізької (2004–2005) митниць, державний радник митної служби 2 рангу.

О. Конєв (1957; тепер Україна) ― керівник Запорізької (2001–2003), Енергетичної митниць (2006–2010), державний радник митної служби 1 рангу.

В. Науменко (1971; тепер Україна) ― заступник міністра доходів і зборів України (2014), державний радник митної служби 3 рангу.

В. Суворов (1984; тепер Україна) ― заступник Голови Держмитслужби України.

О. Федина (1987; тепер Україна) ― заслужений майстер спорту України, призер Паралімпійських ігор.

Д. Хорава (1988; тепер Україна) ― майстер спорту України міжнародного класу, Паралімпійський чемпіон і призер Паралімпійськийх ігор.

І. Шумік (1982; тепер Україна) ― генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.

Міжнародна діяльність

Станом на 2022:

УМСФ підписав угоди про співпрацю з понад 40 ЗВО й організаціями Південної та Центральної Америки, Європи, Азії. Відділ міжнародних зв’язків проводить роботу над грантовими напрямками для студентів і науково-педагогічних працівників УМСФ.

За підтримки Посольства й Генерального консульства Республіки Польща налагоджено функціонування Українсько-Польського центру. Серед почесних докторів УМСФ — Генеральний секретар Всесвітньої митної організації (ВМО) Куніо Мікурія (1954; Японія).

УМСФ як член Міжнародної мережі митних університетів понад 25 років здійснює підготовку фахівців митної справи та зовнішньоекономічної діяльності за професійними стандартами ВМО.

Університет є виконавцем міжнародних національних проєктів, один із яких ― «Партнерство в Митних наукових дослідженнях і розвитку» (англ. «Partnership in Customs Academic Research and Development»). Працюючи з Центром міжнародної юридичної освіти (англ. Center for International legal studies), університет має змогу брати участь у програмі «Зарубіжні лектори для університетів Східної Європи і пострадянського простору» (англ. «Visiting Professors for Universities in Eastern Europe and the CIS Republics»).

Здобувачі вищої освіти, які навчаються в УМСФ, мають широкий спектр можливостей для виїзду за кордон для навчання або стажування в межах різноманітних програм обміну та стипендій: навчання протягом семестру чи року в партнерському університеті з можливістю зарахування отриманих за кордоном кредитів, участь у літніх школах, конференціях, стажуваннях або продовження навчання за кордоном після закінчення УМСФ.

Додатково

В УМСФ відбуваються численні науково-комунікативні заходи (конференції, дискусійні панелі), предметом дискусії яких є актуальні питання публічного адміністрування в галузі митної справи, зовнішньоекономічної діяльності, фінансів, проблем вищої освіти.

Література

  1. Університет митної справи та фінансів (офіційний сайт). URL: http://umsf.dp.ua/

Автори ВУЕ

Д. В. Приймаченко, В. М. Разживін, О. В. Морозов


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Приймаченко Д. В., Разживін В. М., Морозов О. В. Університет митної справи та фінансів // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Університет митної справи та фінансів (дата звернення: 29.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: оприлюднено
Оприлюднено:
17.12.2022

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶