Відмінності між версіями «Акорди»

(ім'я автора стерто)
 
 
(Не показані 16 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
антологія української лірики від смерті Т. Шевченка, видана у 1903 І. Франком
+
'''«Ако́рди»''' — перша [[Антологія|антологія]] української лірики другої половини 19 ст.  
 +
 
 +
Видана «Українсько-руською видавничою спілкою» 1903 у м. Львові, в друкарні [[Наукове товариство імені Тараса Шевченка|Наукового товариства імені Тараса Шевченка]]. Упорядник і редактор — [[Франко, Іван Якович|І. Франко]].
 +
 
 +
Містить твори 88 поетів пошевченківської доби. Ілюстрував «Акорди» Ю. Панькевич. У доборі та упорядкуванні ілюстративного матеріалу брав участь І. Труш. Кліше для друку ілюстрацій виготовлено у фотолітографічному закладі Е. Тжемеського (Львів). Спеціально для «Акордів» створено кілька великих ілюстрацій. «Акорди» оправлено в полотно із золотим тисненням. Мистецьку цінність становлять форзаци й заставки з рослинними мотивами, віньєтки та кінцівки з мініатюрними краєвидами, сценами на побутові теми, геометричними орнаментами. Під впливом львівського [[сецесіон]]у виконано ініціали, якими оформлено близько половини поезій.
 +
 
 +
== Автор ВУЕ==
 +
[[Автор_ВУЕ::Якимович Б. З.|Б. З. Якимович]]
 +
 
 +
[[Категорія:Цивілізація]]
 +
[[Категорія:Поняття]]
 +
[[Категорія:е-ВУЕ]]
 +
[[Категорія:ВУЕ]]
 +
[[Категорія:Філологічні науки]]
 +
[[Категорія:Літературознавство]]
 +
[[Категорія:Літературне джерелознавство і текстологія]]
 +
[[Категорія:Соціальні комунікації]]
 +
[[Категорія:Книгознавство]]
 +
[[Категорія:Теорія та історія видавничої справи]]
 +
[[Категорія:Історія видавничої справи]]
 +
{{Цитування}}

Поточна версія на 21:12, 23 січня 2019

«Ако́рди» — перша антологія української лірики другої половини 19 ст.

Видана «Українсько-руською видавничою спілкою» 1903 у м. Львові, в друкарні Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Упорядник і редактор — І. Франко.

Містить твори 88 поетів пошевченківської доби. Ілюстрував «Акорди» Ю. Панькевич. У доборі та упорядкуванні ілюстративного матеріалу брав участь І. Труш. Кліше для друку ілюстрацій виготовлено у фотолітографічному закладі Е. Тжемеського (Львів). Спеціально для «Акордів» створено кілька великих ілюстрацій. «Акорди» оправлено в полотно із золотим тисненням. Мистецьку цінність становлять форзаци й заставки з рослинними мотивами, віньєтки та кінцівки з мініатюрними краєвидами, сценами на побутові теми, геометричними орнаментами. Під впливом львівського сецесіону виконано ініціали, якими оформлено близько половини поезій.

Автор ВУЕ

Б. З. Якимович

Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Якимович Б. З. Акорди // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Акорди (дата звернення: 29.05.2024).

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶