Брандмауер (будівництво)

Брандмауер. Схема будинку з брандмауером

Брандма́уернім. Brandmauer, від brand — пожежа, mauer — стіна) — глуха капітальна стіна з вогнетривкого матеріалу (камінь, цегла, бетон), що відділяє один будинок від іншого або розділяє різні частини однієї будівлі чи споруди з метою перешкоджання поширенню пожежі.

Брандмауер. Брандмауери історичної забудови у м. Львові

Брандмауер має самостійний фундамент, проходить по всій ширині й висоті будівлі чи споруди, вивищуючись над дахом щонайменше на 0,7 м. Конструктивне виконання має забезпечити стійкість брандмауера як самостійної конструкції, незалежно від прилеглих до нього стін чи перегородок. У брандмауері не повинно бути отворів. Якщо цього неможливо уникнути з функціональних причин, то заповнення, наприклад, дверних прорізів виконують вогнетривким матеріалом (протипожежні двері).

Брандмауери з’явилися у щільній міській забудові середньовічної Європи й поширилися спершу на міста Західної України в 15 ст.; від 19 ст. — на всій території України. Це породило тип так званої брандмауерної забудови, коли будинки розташовані уздовж вулиці (площі) впритул один до одного, розділені брандмауерами (забудова Площі Ринок у Львові, а також усіх вулиць у його історичному центрі).

Література

  1. Мардер А. П., Євреїнов Ю. М., Пламеницька О. А. та ін. Архітектура: короткий словник-довідник. Київ : Будівельник, 1995. С. 53.
  2. Тимофієнко В. Архітектура і монументальне мистецтво: терміни і поняття. Київ : Інститут проблем сучасного мистецтва ; Головкиївархітектура, 2002. С. 70.
  3. Weber A., Dustdar Sh. Haptic Systems Architecture Modeling. Wien : Springer, 2012. 124 p.

Автор ВУЕ

В. В. Вечерський


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Брандмауер (будівництво) // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Брандмауер (будівництво) (дата звернення: 28.04.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
24.07.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶