Бунгало

Бунгало курортного готелю поблизу м. Іракліон на о. Кріт, Греція

Бу́нгало (від гінді बंगला, англ. bungalow — бенгальський) — тип невеликого заміського будинку.

У 19 ст. означав різновид запозиченої з Індії будівлі в бенгальському стилі; здебільшого одноповерхової, дерев’яної, з великою верандою і пласким або вальмовим (див. Вальма) дахом. Бунгало розраховане на одну родину. Індивідуальні житлові будинки такого типу споруджували британці в підконтрольній їм Індії (тепер Індія, Пакистан, Бангладеш) у 18–19 ст. Пізніше бунгало почали будувати в Австралії, Малайзії, Південній Африці та Європі (Велика Британія, Ірландія, Німеччина).

Наприкінці 19 — початку 20 ст. такі будинки поширилися з Європи до США, де розрізняють розрахований на теплий сухий клімат традиційний тип легкого каліфорнійського бунгало каркасної конструкції та близькі до нього типи іспанського колоніального й мексиканського бунгало; урбаністичний тип чиказького бунгало з підвалом, мансардою та цегляними стінами; голландські колоніальні бунгало з розвиненими високими мансардами й колонними верандами. Найбільшою популярністю бунгало користувалися в США в середині 20 ст. як масове недороге житло в передмістях.

У сучасних курортних готелях бунгало називають невеликі котеджі, які стоять окремо від основної будівлі готелю, але функціонально пов’язані з нею. Вони одно- або двоповерхові, з верандами, балконами, терасами, розраховані на одну родину.

Література

  1. Тимофієнко В. Архітектура і монументальне мистецтво: терміни і поняття. Київ : Інститут проблем сучасного мистецтва ; Головкиївархітектура, 2002. С. 74.
  2. Reynolds P. Bungalow: From Heritage to Contemporary. Auckland : Random, 2014. 384 p.

Автор ВУЕ

В. В. Вечерський


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Бунгало // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Бунгало (дата звернення: 4.05.2024).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
18.02.2021

Важливо!

Ворог не зупиняється у гібридній війні і постійно атакує наш інформаційний простір фейками.

Ми закликаємо послуговуватися інформацією лише з офіційних сторінок органів влади.

Збережіть собі офіційні сторінки Національної поліції України та обласних управлінь поліції, аби оперативно отримувати правдиву інформацію.

Отримуйте інформацію тільки з офіційних сайтів


Міністерство оборони України Лого.png

Міністерство оборони України

МВС України Лого.jpg

Міністерство внутрішніх справ України

Генеральний штаб ЗСУ Лого.jpg

Генеральний штаб Збройних сил України

Державна прикордонна служба України Лого.jpg

Державна прикордонна служба України

Увага! Опитування читачів ВУЕ. Заповнити анкету ⟶